Uutiset

Kauden 2024-25 luistelupassien myynti on alkanut

Uuden passikauden myynti on alkanut. Lisenssikausi alkaa 1.5.2024 ja päättyy 30.4.2025. Lue lisää passeista ja vakuutuksista täältä.

Huhtikuussa ostettu passi ja vakuutus astuvat voimaan 1.5. alkaen. Toukokuun jälkeen ostettu passi astuu voimaan ostohetkestä. Toukokuussa ostettu vakuutus astuu voimaan takautuvasti 1.5. Toukokuun jälkeen ostetut vakuutukset astuvat voimaan maksupäivänä klo 24.00 tai maksuhetkestä. Säilytä maksutosite, josta käy ilmi maksuaika.

Uudelle kaudelle on tehty päivityksiä passien ja vakuutusten hintoihin. Kaikki ajantasaiset tiedot löytyvät täältä.

Passi ostetaan tuttuun tapaan oman seuran Hoikan kautta. Siirry seuran valintaan Hoikassa tästä. Ethän luo uutta tunnusta, mikäli sinulla on jo käyttäjätili seurasi Hoikaan. Mikäli olet unohtanut salasanasi, voit seuravalinnan jälkeen pyytää salasanan palautusta. 

Huom! Tarkistathan ennen passin ostamista, minkä passin tarvitset tulevalle kaudelle. Oikean luistelupassin valitsemiseen vaikuttaa seuraavat asiat:

  • Luistelijan aikomukset osallistua kilpailuihin
  • Luistelijan kilpailusarja
  • Luistelijan syntymäaika
  • Tarve vakuutukselle

Ohjeet passin ostamiseen sekä vastaukset yleisimmin kysyttyihin kysymyksiin löytyvät täältä. Mikäli lisensseihin tai vakuutuksiin liittyen herää kysymyksiä, tai vastaasi tulee ongelma, käythän ensin katsomassa kyseisen sivun. Mikäli ongelma ei ratkea, ota yhteyttä Seurakehityspäällikkö Teemuun.


Taitoluistelukirje ilmestynyt 17.5.2024
Taitoluistelun Tuki ry:n tuet kaudelle 2024–2025 15.5.2024