Yksityinen: Tiedotteet seuralle

Hoikan laajennettu jäsenpalvelu seuroille ilmaiseksi käyttöön loppuvuodeksi

Suomen Taitoluisteluliitto tukee seurojaan tarjoamalla veloituksetta laajennetun version Hoika jäsen- ja tapahtumarekisteristä loppuvuoden ajaksi.  Tuki on tarkoitettu kaikille seuroille, myös niille, jotka ovat jo ottaneet käyttöönsä laajennetun versio Hoikasta.   

Peruspaketista, joka tällä hetkellä on kaikkien seurojen käytössä, löytyvät seuraavat ominaisuudet: 

  • Jäsenrekisteri 
  • Passien hallinta 
  • Yksinluistelun testirekisteri 
  • Valmentajien ja ohjaajien koulutusrekisteri – tulossa syksyllä 2020 
  • Kilpailuilmoittautumisjärjestelmä – tulossa syksyllä 2020 

Palvelut, joita laaja jäsenpalvelu tarjoaa lisäksi 

  • Tapahtuma, koulutus- ja ryhmäilmoittautumisten vastaanotto ja hallinta
  • Laskutus (Netvisor integraatio on olemassa) 
  • Viestintä (sähköpostit, tekstiviestit) jäsenistölle 

Merkittävin hyöty seuran ja liiton yhteisestä järjestelmästä saadaan siitä, että se minimoi turhat päivitykset useaan järjestelmään niin seuran kuin luistelijankin näkökulmasta. Hoikasta löytyy aina ajantasaiset luistelijan yhteystiedot, passin tyyppi ja sen voimassaolo maksupäivineen.   

Hoikan käyttöönotto seuroille on helppoa ja vaivatonta, sillä passin hankkinneet jäsenet yhteystietoineen löytyvät Hoikasta automaattisesti. Seuran tarvitsee vain asettaa muutama asetus, kuten esim. laskutustiedot järjestelmään ja palvelu on kokonaisuudessaan heti käytössä. Liitto tarjoaa tukea ja koulutusta järjestelmän käyttöönottoon.  

Järjestelmän hinnoittelu perustuu seuran luistelu- ja toimihenkilöpassien määrään. 

PASSIEN MÄÄRÄ/KPL€/KK €/VUOSI TARJOUKSEN ARVO 5kk
0-50 20 240   100 
51-200 30 360   150 
201 ->40 480   200 

Lisätietoja tarjouksesta ja järjestelmän käyttöönotosta talous- ja toimistopäällikkö Minna Ferneliukselta. 

https://www.skatingfinland.fi/kiss-cry/tietoa-lajista/hoika-jarjestelmasta-apua-seuratyohon/

Suomen Taitoluisteluliitto on nyt Suomen Kaunoluisteluliitto 1.4.2024
Elokuun Sähkäri nro 2 31.8.2023