Tapahtumakalenteri

Challenger Series Inge Solar Memorial / Alpen Trophy, Itävalta, 11.11.-18.11.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 11.11.2018 01:00
Päättyy 18.11.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Innsbruck Austria
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/figure-skating-events/figure-skating-calendar/eventdetail/11796/-/inge-solar-memorial-alpen-trophy?templateParam=11
Livestream https://livestream.com/sportevents/events/7993037
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Seniorimiehet: Valtter Virtanen KeLS
Seniorinaiset: Emmi Peltonen, EVT

 

 

Tulokset http://skateaustria.vs91-250-98-130.cloud-he.de/img/competition/4.2018_19/040/index.htm
MiniChallenge-leiri, Vierumäki 12.11.-14.11.2018 | Leirit | Yksinluistelu
Alkaa 12.11.2018 10:00
Päättyy 14.11.2018 15:30
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Heinola, Vierumäen jäähalli 1 Kaskelantie 10, 19120 Heinola, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.stll.fi/luistelijalle/leirit/minichallenge/
Lisätietoa

Ilmoittautuminen leirille on päättynyt.

Valmentajina toimivat Merja Huttunen, Miia Hyttinen ja nuorten olympiavalmentaja Nuriya Pirogova.

Challenge-leiri, Vierumäki 12.11.-14.11.2018 | Leirit | Yksinluistelu
Alkaa 12.11.2018 10:00
Päättyy 14.11.2018 15:30
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Heinola, Vierumäen jäähalli 1 Kaskelantie 10, 19120 Heinola, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.stll.fi/luistelijalle/leirit/challenge/
Lisätietoa

Ilmoittautuminen leirille on päättynyt.

Valmentajina toimivat Merja Huttunen, Miia Hyttinen ja nuorten olympiavalmentaja Nuriya Pirogova.

 

Poikaleiri, Vierumäki 12.11.-14.11.2018 | Leirit | Yksinluistelu
Alkaa 12.11.2018 10:00
Päättyy 14.11.2018 16:30
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Heinola, Vierumäen jäähalli 1 Kaskelantie 10, 19120 Heinola, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.stll.fi/luistelijalle/leirit/poikaleiri/
Lisätietoa

Leirillä valmentajina nuorten olympiavalmentaja Nuriya Pirogova ja Ruslan Novoseltsev. Mukana myös jäätanssin nuorten olympiavalmentaja Maurizio Margaglio!

Ilmoittautuminen https://www.lyyti.fi/reg/Poikaleiri_marraskuu_2018_2988
Autumn Cup 2018, Espanja, 16.11.-18.11.2018 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 16.11.2018 01:00
Päättyy 18.11.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Granada, Spain
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/synchronized-skating/synchronized-skating-events/synchronized-skating-calendar/eventdetail/11811/-/autumn-cup?templateParam=11
PromoCup2018 YL Kutsukilpailu ISU & Tähti, Salo 16.11.-18.11.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2018 12:00
Päättyy 18.11.2018 21:00
Järjestäjä Salon Palloilijat
Paikka Salo, Salon jäähalli Tahkonkatu 1, 24100 Salo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://salonpalloilijat.jopox.fi/taitoluistelu/22869/promocup-2018
Lisätietoa

Alustava suunnitelma:

Tähtiarviointi: minit, silmut B & C, aluedebytantit, aluenoviisit, aluejuniorit, aikuiset (pe/la/su)

ISU: silmu A, Debytantit tytöt, kansalliset noviisit tytöt, kansalliset juniorit tytöt (lo/vo), sm-noviisit tytöt (lo/vo), sm-seniori pojat (lo) (la/su)

Lisätietoa: kilpailut.salpataitoluistelu@gmail.com sekä kilpailun nettisivut

Minien ja B-silmujen 1. aluekilpailu sekä aluesilmujen kutsukilpailu, Vantaa 17.11.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 17.11.2018 08:00
Päättyy 17.11.2018 12:00
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Tikkurilan harjoitusjäähalli 1 Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut/minien-ja-b-silmujen-1-aluekilpa/
Lisätietoa

Minit (lohko 1) ja B-silmut (lohko 1) 1. aluekilpailu. Lisäksi aluesilmujen kutsukilpailu.

Kutsukilpailut 17.11.2018, Hyvinkää 17.11.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 17.11.2018 08:00
Päättyy 17.11.2018 21:00
Järjestäjä Hyvinkään Taitoluistelijat
Paikka Hyvinkää, Hyvinkään jäähalli Vaiveronkatu 70, 05880 Hyvinkää, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut https://www.hytl.fi/kilpailut/20181117_kutsukilpailut
ISU-kutsukilpailu ja Kaakkoisen alueen yksiluistelun A-Silmujan 1. aluekilpailu, Haminaan la 17.11.2018., Poitsila 17.11.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 17.11.2018 08:00
Päättyy 17.11.2018 20:00
Järjestäjä Haminan Taitoluistelijat
Paikka Hamina, Jäähalli Kiekkokuja, 49410 Hamina, Suomi
Alue Kaakkoinen alue
Tapahtuman sivut https://hatal.sporttisaitti.com/
SM-seniorit ja -juniorit JT SM-nov , Vantaa 17.11.-18.11.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 17.11.2018 08:00
Päättyy 18.11.2018 21:00
Järjestäjä Etelä-Vantaan Taitoluistelijat
Paikka Vantaa, Myyrmäen jäähalli 1 Raappavuorentie 10, 01600 Vantaa, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://evt.sporttisaitti.com/yksinluistelu/kilpailut-2018-2019/sm-seniorit-sm-juniorit-jt-ja-sm/
Livestream https://www.youtube.com/channel/UC3tAAO96oLIXMZ1IXOZk9Qg/live
Lisätietoa

Jäähallin (oikea) osoite on: Raappavuorentie 10, 01600 Vantaa

Näytä lisää tapahtumia...