Tapahtumakalenteri

Tallinn Trophy, Tallinna 10.11.-17.11.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 10.11.2019 11:15
Päättyy 17.11.2019 11:15
Järjestäjä ISU
Paikka Tallinna, Viro Tallinn, Viro
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12229/-/tallinn-trophy?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/user/TallinnTrophy
Lisätietoa

senior ladies: Vera Stolt PTL, Linnea Ceder EsJt, Sofia Sula TL, Laura Karhunen EsJt
senior ice dance: Yuka Orihara – Juho Pirinen HL
junior ladies: Olivia Lisko EsJt, Melina Brusi EsJt, Anni Skogberg EsJt
junior men: Lucas Tiilikainen HSK, Lauri Lankila ML
junior ice dance: Margareta Poutiainen – Mirko Niskanen HL

Tulokset https://results.tallinntrophy.eu/
Denkova-Staviski Cup, Sofia 12.11.-17.11.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 12.11.2019 11:19
Päättyy 17.11.2019 11:19
Järjestäjä ISU
Paikka Sofia, Bulgaria Sofia, Bulgaria
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12230/-/denkova-staviski-cup?templateParam=11
Lisätietoa

junior ladies: Mai Helske
advanced novices:
Frida Pajula

ISU Challenger Series - Warsaw Cup, Varsova 14.11.-17.11.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 14.11.2019 13:05
Päättyy 17.11.2019 13:05
Järjestäjä ISU
Paikka Warsaw, Puola Warsaw, Puola
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://cspol2019.pl/
Lisätietoa

senior ladies: Jenni Saarinen Koovee
senior men: Roman Galay EVT,  Valtter Virtanen KeLS

tuomari: Saara Ehalt

Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111935.htm
ISU Grand Prix of Figure Skating - Rostelecom Cup, Moskova 15.11.-17.11.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 15.11.2019 12:53
Päättyy 17.11.2019 12:53
Järjestäjä ISU
Paikka Moskova, Venäjä Moskova, Venäjä
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12113/33/isu-grand-prix-of-figure-skating-rostelecom-cup?templateParam=11
Lisätietoa

Naiset: Emmi Peltonen

Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111936.htm
YL Minien kutsukilpailu, Espoo 16.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 00:00
Päättyy 16.11.2019 00:00
Järjestäjä Espoon Jäätaiturit
Paikka Espoo, Tapiolan harjoitushalli Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpailut/minien-kutsukilpailu-16-11-2019/
Kansallisten senioreiden ja junioreiden lohkokilpailu, Kerava 16.11.-17.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 17.11.2019 21:00
Järjestäjä Keravan Luistinseura
Paikka Kerava, Jäähalli Metsolantie 3, 04200 Kerava, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://kels.seura.info/kilpailut/seuran-jarjestamat-kilpailut/2019-2020/seniorit-juniorit-noviisit-1-loh/
Minien ja B-silmujen 1.valintakilpailu, Vantaa 16.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 16.11.2019 14:00
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Tikkurilan harjoitusjäähalli 1 Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/tikkurila-trophy-2019/
Hämeen Alueen syyskilpailut A-silmuille ja aluejunioreille, Heinola 16.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 16.11.2019 13:00
Järjestäjä Heinolan Taitoluistelijat
Paikka Heinola, Jäähalli Urheilukatu 2, 18100 Heinola, Suomi
Alue Hämeen alue
Tapahtuman sivut https://www.heita.fi/tapahtumat-ja-kilpailut/seuran-jarjestamat-kilpailut-2014/hameen-alueen-syyskilpailu-2-11-/
Lisätietoa
Hämeen Alueen syyskilpailut A-silmuille ja aluejunioreille

Aika

Lauantai 16.11.2019

Paikka

Heinolan jäähalli, Versowood Areena, Urheilukatu 2, 18100 Heinola

Sarjat

A-Silmut ISU-arviointi
Aluejuniorit ISU-arviointi

Ilmoittautuminen

viimeistään 13.10.2019 (kilpailut.heita@gmail.com)

Arvonta

Ilmoitetaan myöhemmin

Tuomarit

Ilmoitetaan myöhemmin

Kilpailuorganisaatio

Kilpailunjohtaja:

Henrika Pekkola, henrika.pekkola@gmail.com 044-2870179

Kilpailusihteeri:

Nina Hakala, kilpailut.heita@gmail.com 040-5750573

 

YL A-silmujen 1. SB-pistekilpailu, Espoo 16.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 16.11.2019 00:00
Järjestäjä Espoon Jäätaiturit
Paikka Espoo, Tapiolan harjoitushalli Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpailut/a-silmujen-1-sb-pistekilpailu-16/
YL junioreiden ja senioreiden L3 lohkokilpailu ja L3 noviisien kutsukilpailu, Vaasa, Vaasa 16.11.-17.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 17.11.2019 18:00
Järjestäjä Vaasan Luistinkerho
Paikka Vaasa, Vaasa Areena, harjoitushalli 3 Rinnakkaistie 1, 65350 Vaasa, Suomi
Alue Pohjoisen alue
Tapahtuman sivut https://www.vaasanluistinkerho.fi/kilpailut/

Näytä lisää tapahtumia...