Tapahtumakalenteri

ISU European Figure Skating Championships 2019, Valko-Venäjä, 21.1.-27.1.2019 | Arvokilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 21.1.2019 01:00
Päättyy 27.1.2019 23:00
Järjestäjä ISU
Paikka Minsk, Belarus
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/events/figure-skating-calendar/eventdetail/11802/33/isu-european-figure-skating-championships?templateParam=11
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Naiset: Viveca Lindfors
Naiset: Emmi Peltonen
Miehet: Roman Galay
Jäätanssi: Juulia Turkkila – Matthias Versluis

Tuomarit Suomesta: Pia Alhonen, Pernilla Böhling

EM-kilpailujen tapahtumia voi seurata YLE:n kanavilla ja YLE Areenassa.

Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111645.htm
Leon Lurje Trophy 2019, Ruotsi, 25.1.-27.1.2019 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 25.1.2019 01:00
Päättyy 27.1.2019 23:00
Järjestäjä ISU
Paikka Göteborg
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/synchronized-skating/synchronized-skating-events/synchronized-skating-calendar/eventdetail/11823/-/leon-lurje-trophy?templateParam=11
Twitter https://twitter.com/leonlurjetrophy
Lisätietoa

Suomen joukkueet:

Seniorit: Helsinki Rockettes HTK
Juniorit: Team Fintastic HTK, Musketeers HL, Sun City Swing VG-62, Ice Infinity TTK
Noviisit: CrystalBlades TapTL, Blue Arrows ETK, Team Ice Effect JTL, Ice Fantasy TTK, Filiae Aboenses TRT

Suomesta tuomarina kilpailussa Anna Vaalasranta.

Perus- ja elementtitestit, Klaukkala 25.1.2019 | Testit | Yksinluistelu
Alkaa 25.1.2019 09:00
Päättyy 25.1.2019 14:00
Järjestäjä Nurmijärven Taitoluistelijat
Paikka Nurmijärvi, Klaukkalan jäähalli Lepsämäntie 12, 01800 Nurmijärvi, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut http://ntl.sporttisaitti.com/
Lisätietoa

Suljettu tilaisuus, seuran omille luistelijoille.

YL juniorit, seniorit + ML tulokkaat, minorit, noviisit 2. lohkokilpailu, lohko 2, Jyväskylä 26.1.-27.1.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu, Muodostelmaluistelu
Alkaa 26.1.2019 00:00
Päättyy 27.1.2019 00:00
Järjestäjä Jyväskylän Taitoluisteluseura
Paikka LähiTapiola Areena Rautpohjankatu 10, Jyväskylä, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.jytls.fi/yl-ml-2-lohkokilpailu-l2-26-27-1/
YL testit, Seinäjoki 26.1.2019 | Testit | Yksinluistelu
Alkaa 26.1.2019 08:00
Päättyy 26.1.2019 14:00
Järjestäjä Seinäjoen Taitoluistelijat
Paikka Seinäjoki, Jääliikuntakeskus Alaseinäjoenkatu 9, Seinäjoki, Suomi
Alue Pohjoisen alue
Tapahtuman sivut http://www.seinajoentaitoluistelijat.fi/
Lisätietoa

YL perustestit 1-4 ja Elementtitestit 1-5, D3

Etusijalla Pohjoisen alueen luistelijat, muilta alueilta voidaan ottaa luistelijoita mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä mikäli aikaa jää.

Ilmoittautuminen ja tiedustelut kilpailut@seinajoentaitoluistelijat.fi

Hämeen alue kevätkilpailu silmut ja aluesarjat, Riihimäki 26.1.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 26.1.2019 09:00
Päättyy 26.1.2019 18:00
Järjestäjä Riihimäen Taitoluistelijat
Paikka Riihimäki, Riihimäen jäähalli Hj. Elomaan katu, 11130 Riihimäki, Suomi
Alue Hämeen alue
Tapahtuman sivut https://rtl.sporttisaitti.com/omat-kilpailut-2018-2019/hameen-alue-kevatkilpailu-silmut/
TUL100 Tähtiluistelut , Varkaus 26.1.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 26.1.2019 09:11
Päättyy 26.1.2019 09:11
Järjestäjä Varkauden Tarmo
Paikka Varkaus, Kämärin kilpahalli OP-Areena Rehnströminkatu, 78250 Varkaus, Suomi
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut http://www.tarmontaitoluistelijat.fi/
Facebook https://www.facebook.com/tarmontaitoluistelijat/
Lisätietoa

Itäisen- ja kaakkoisen alueen tähtisarjojen kutsukilpailu.

B Silmujen kevään aluevalintakilpailu, Helsinki 27.1.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.1.2019 12:00
Päättyy 27.1.2019 16:00
Järjestäjä Myllypuron Taitoluisteluklubi
Paikka Helsinki, Vuosaaren jäähalli 2 Pallokuja 6, 00980 Helsinki, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut http://myllypurontaitoluisteluklubi.net/kilpailut/
Reykjavik International Games 2019, Islanti, 31.1.-3.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 31.1.2019 01:00
Päättyy 3.2.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/figure-skating-events/figure-skating-calendar/eventdetail/11803/-/reykjavik-international-games?templateParam=11
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Juniorinaiset: Tilda Liukkonen
Noviisitytöt: Eveliina Alaranta

French Cup 2019, Ranska, 1.2.-3.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 1.2.2019 01:00
Päättyy 3.2.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Rouen
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.frenchcup.fr/en/
Lisätietoa

Suomen joukkueet:

Marigold IceUnity HL, Team Unique HSK, Helsinki Rockettes HTK, Lumineers ESS
Juniorit: Dream Edges Kaari, Valley Bay Synchro EsJt, Stella Polaris OLK
Noviisit: Team Dynamique HSK, Finettes HTK

Suomesta tuomareina kilpailussa Pia Alhonen ja Mika Saarelainen.

Näytä lisää tapahtumia...