Yksityinen: Tiedotteet seuralle

Ajankohtaista tietoa seuroille: Liiton avoin keskustelutilaisuus ja kysely koronaviruksen vaikutuksista seuratoimintaan

Kysely koronaviruksen vaikutuksista seuratoimintaan

Elämme hyvin poikkeuksellisia aikoja kaikilla yhteiskunnan sektoreilla. Urheiluseurat ovat joutuneet perumaan huomattavan määrän varainhankinnan kannalta oleellisia tilaisuuksia.

Valtionhallinto on hyvin nopealla aikataululla tiedustellut Olympiakomitealta koronaviruksen vaikutusta liikunnan ja urheilun kansalaistoimintaan. Pyydämme seuran puheenjohtajia tai seuran käytännön toiminnasta vastaavia henkilöitä vastaamaan oman seuranne osalta kyselyyn ke 18.3. klo 20.00 mennessä.

Kyselyyn pääset vastaamaan täältä.

Avoin keskustelutilaisuus verkossa Suomen Taitoluisteluliiton seuroille 

Järjestämme jäsenseurojen hallituksille, työntekijöille ja muille seuratoimijoille yhteisen keskustelutilaisuuden tänään 18.3. klo 16.00 alkaen. Verkkotilaisuudessa voidaan jakaa tietoa, hyviä toimintamalleja ja vertaistukea seurojen kesken.

Tilaisuuteen voit osallistua tästä linkistä.

Uusimmat tiedot ja ohjeistukset Suomen Taitoluisteluliitolta seuroille on päivitetty tänne.


Suomen Taitoluisteluliitto on nyt Suomen Kaunoluisteluliitto 1.4.2024
Elokuun Sähkäri nro 2 31.8.2023