Uutiset ja artikkelit

Yhteenveto Hoika -koulutuksesta

Liiton 11.6. järjestämään Hoika -verkkokoulutukseen osallistui mukava määrä seurojen edustajia. Hoikan tarkoituksena on helpottaa seurojen arkea.

Taitoluisteluliitto tarjoaa kaikille seuroille jäsenrekisterin ja passien oston sekä testirekisterin. Syksyllä käyttöön on tulossa myös koulutusrekisteri. Liiton tukemana on lisäksi tarjolla maksullisina lisäpalveluina ilmoittautumisten vastaanotto, laskutus sekä viestintä seuran jäsenille suoraan järjestelmän kautta. Käyttöönotto on helppoa, sillä kaikki seuran jäsenet ovat jo valmiiksi Hoikassa. Mikäli seura haluaa laajennetun version käyttöön, ole yhteydessä Minna Ferneliukseen, minna.fernelius@stll.fi

Lisätiedot Hoikan sivuilta ja STLL:n talous- ja toimistopäällikkö Minna Ferneliukselta.


Ounasvuori Nebelhornin lyhytohjelmassa 12. 23.9.2021
Olivia Lisko sijalla 11 Slovenian JGP-kilpailussa 23.9.2021