Uutiset

Syysliittokokous/liittohallitus

Suomen Taitoluisteluliiton syysliittokokous pidettiin lauantaina 17.11.2012 Vantaalla. Seuraparlamentissa kuultiin Stadionsäätiön Marju Pajun ajatuksia herättävä puheenvuoro aiheesta ”Ideoita ja ajatuksia seuran palveluiden kehittämiseen sekä markkinointiin ja viestintään”.  Viestintäkouluttaja Piritta Seppälä puolestaan puhui sosiaalisen median hyödyntämisestä seuratyössä ja kilpailutapahtumissa. EVT:n  Marketta Eggleton käytti lisäksi puheenvuoron, jossa kuultiin miten seuran markkinointi ja viestintä on hoidettu. Seuraparlamentin jälkeen päivä jatkui liittokokouksella, jossa hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja budjetti.

Liittohallituksen kokoonpano

Puheenjohtajaksi vuosiksi 2013 ja 2014
valittiin jatkamaan Susanna Rahkamo

Uusina jäseninä vuosille 2013 ja 2014 valittiin

Annastiina Larronmaa

Laura Lauri

Erovuoroisista valittiin jatkamaan

Timo Hämäläinen
Marie Lundmark

Hallitustyössä jatkavat vuonna 2013 myös

 
Kirsi Greis
Anne-Mari Jussila
Laura Raitio
Mika Saarelainen

Liittohallituksen entiset jäsenet Johanna Vesenterä ja Laura Hagman eivät asettuneet ehdolle. Suomen Taitoluisteluliitto kiittää heitä erinomaisesta hallitustyöstä kuluneina vuosina.


Kesäkuun Sähkäri 7.6.2024
Henkilöstömuutoksia Taitoluisteluliitossa 5.6.2024