Uutiset

STLL:n kilpailukalenterin kilpailuja

Suomen Taitoluisteluliiton kilpailukalenterissa on loppuvuotena nippu kilpailuja. Löydät www.stll.fi etusivulta Tulokset -"napin" jonka alta voit käydä katsomassa tarkemmat tiedot kustakin kilpailusta: lopputulokset, pisteet, luistelujärjestykset yms. Seurat järjestävät näiden lisäksi lukuisan määrän erilaisia kutsukilpailuja ym. joista löytyy yksityiskohtaisemmat tiedot kunkin seuran omilta sivuilta.

29.-30.11. kilpailtiin yl Noviisien ja debytanttien 1. valintakilpailu (3 lohkoa) EsJt/Espoo, JTL/Järvenpää, OLK/Oulu
Tulokset Espoo
Tulokset Järvenpää
Tulokset Oulu

12.-14.12. ml SM-sarjojen 2. valintakilpailu ETK/Espoo
19.-21.12. yl+jt SM-kilpailut 2015 HSK/Tikkurila

TULOKSET

Lisäksi tulossa ovat seuraavat Interclub-kisat, joiden tarkemmat tiedot/tulokset löytyvät järjestävän seuran sivuilta:

5.-7.12. Santa Claus, Varala-tiimi/Varala

SEURAT

***********************************************

menneitä:

22.-23.11. ml Kansallisten sarjojen 1. kilpailu, HL/Helsinki
Tulevana viikonloppuna käydään muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. kilpailu. Kahden päivän aikana tapahtumassa kilpailee 2 200 luistelija ympäri Suomen. Kilpailun järjestää Helsingin Luistelijat, jonka sivuilta löytyy lisätietoa kilpailusta. Tuloksia. Kuvasatoa löytyy myös HL:n sivuilta.

21.-23.11. Wasa Cup, VLK/Vaasa


Lasten urheiluun yhteinen suunnanmuutos 19.6.2024
Kuulumisia ISU kongressista 17.6.2024