Uutiset ja artikkelit

Kevätliittokokouksessa palkitut

Kevätkokouksessa Vierumäellä 26.4.2014 palkitut

                                                         

Kaisa Arrateig (os. Nieminen)          

Opetus- ja kulttuuriministeriön Liikuntakulttuurin ja urheilun Ansiomitali kultaisin ristein

Susanna Haarala                                

Opetus- ja kulttuuriministeriön Liikuntakulttuurin ja urheilun Ansiomitali kultaisin ristein

Maaret Siromaa                                  

Opetus- ja kulttuuriministeriön Liikuntakulttuurin ja urheilun Ansiomitali kultaisin ristein

Juulia Turkkila, HL                      

seniorinaiset, malja    

Matthias Versluis, EsJt                     

seniorimiehet, kiertopalkinto       

Jenni Saarinen, TapTL

junioritytöt, miniatyyriruusu

Roman Galay, LrTL

junioripojat, malja

Henna Lindholm-Ossi Kanervo, HSK

jäätanssi seniorit, kiertopalkinto

Anni Järvenpää, TapTL                    

noviisitytöt, Bertel Nikkasen malja

Lauri Lankila, ML

noviisipojat, Markus Nikkasen malja

Helmi Rytkönen-Kaius Kumpulainen, HSK

noviisijäätanssi Harry Bogomoloffin malja

Marigold IceUnity, HL

muodostelmaluisteluseniorit, malja

Musketeers, HL

muodostelmaluistelujuniorit, Jane Erkon malja

Team Dynamique, HSK

muodostelmaluistelunoviisit, Marie Lundmark -malja    

Helsingfors Skridskoklubb

Ludovika ja Walter Jakobssonin muistopalkinto, kauden 2013-2014 paras seura pistein 40

Liubov Efimenko, LTL                       

Vuoden Lupaus -lautanen

Juulia Turkkila, HL (EM 12.)

vuoden kv. suoritus, yksinluistelussa, Marie Lundmark -malja    

Marigold IceUnity, HL

vuoden kv. suoritus, muodostelmaluistelussa, Marie Lundmark -malja

Saara Ehalt (os. Muikku)

vuoden tuomari, Aune Lähteenmäki -palkinto

Anni Järvenpää, TapTL

Annukka ja Aki Laukkasen muistostipendi

Pia Alhonen

Kultainen ansiomerkki tuomaritoiminnasta (yl kv, ml ISU tuom)

Hemming Anu                                    

Hopeinen ansiomerkki tuomaritoiminnasta (ml kv.tuomari)    

Tuire Kuronen

Hopeinen ansiomerkki tuomaritoiminnasta (yl kv. tuomari)

Milla Vihavainen-Kiuru

Hopeinen ansiomerkki tuomaritoiminnasta (ml SMYT)

Henna Lindholm-Ossi Kanervo

Pronssinen ansiomerkki urheilullisista ansioista

Espoon Jäätaiturit ry

YL SM-kilpailujen järjestäjä

Helsingfors Skridskoklubb

ML SM-kilpailujen järjestäjä

Virpi Horttana

Suomen Taitoluisteluvalmentajat ry:n nimeämä

Vuoden valmentaja 16 pisteellä, Ragnar Wikström Trofé

Kuvat palkituista löytyvät täältä.


Jenni Saarinen jättää kilpajäät 26.11.2022
Janna Jyrkinen toisena Varsovassa 18.11.2022