Kultainen

Liikuntakulttuurin ja urheilun suuri ansioristi (Tasavallan Presidentin myöntämä)Marie Lundmark
Liikuntakulttuurin ja urheilun ansiomitali kullatuin ristein (OKM:n myöntämä)Susanna Peltola
2022Baranova Olga
Böhling Pernilla
Nyman Marianne
Kunnas Hanna
Vaalto Seija
Liikuntakulttuurin ja urheilun kultainen ansioristi (OKM:n myöntämä)Sirkka Kaipio
Liikuntakulttuurin ja urheilun kultainen ansioristi (OKM:n myöntämä)Merja Kosonen
Liikuntakulttuurin ja urheilun kultainen ansioristi (OKM:n myöntämä)Leena Kurri
Liikuntakulttuurin ja urheilun ansioristi (OKM:n myöntämä)Hely Abbondati
Liikuntakulttuurin ja Urheilun ansiomitali (OKM:n myöntämä)Pirkko Patja
2021Leppik Tea
Raitio Laura
Zylski Jazek
Liikuntakulttuurin ja urheilun ansioristi (OKM:n myöntämä)Virpi Horttana
Liikuntakulttuurin ja Urheilun ansiomitali (OKM:n myöntämä)Heidi Valkama
2020Greis Kirsi
Korkala Hannele
Kunnas-Helminen Virpi
Laaksonen-Heikkilä Ritva
Peltonen Emmi
Perokorpi Kati
Shirshova Marina
Liikuntakulttuurin ja Urheilun ansioristi kullattuna (OKM:n myöntämä)Oksanen Anu
Liikuntakulttuurin ja Urheilun ansiomitali kultaisin ristein (OKM:n myöntämä) Halla-Aho Helle
Kryukova Svetlana
2019Haimi Ulla-Maija
Hemming Anu
Kryukova Svetlana
Kuronen Tuire
Lindfors Viveca
Vihavainen-Kiuru Milla
Viitanen Kaisa
2018Åman Lea
2017Berner Anne
Nordenswan Henri
Sormunen Anu
Turunen Elina
Vesenterä Johanna
Vickholm Seppo
2016Kankaanranta Marjo
Koivisto Susanna
Laaksonen Leena
Niiniranta Anu
2015Halla-aho Helle
Kohi Sanna
2014Ketvel Aino
Alhonen Pia
2013Peltola Susanna
2012Saarelainen Mika
Saha Eeva
Toivakainen Tuija
Yli-Karhu Tiina
2010Immonen Jukka
2009Niinistö Sauli
Penttinen Mirjami
Pöykiö Heidi
Rauramo Anssi
2008Antikainen Hannele
Arrateig Kaisa
Fagerström Anne
Lepistö Laura
2007Drei-Koskinen Elena
Elo Pirjo
Haarala Susanna
Jacobson Kim
Salomaa-Nissilä Helena
Sipilä Tarja
Tarkkala-Hellström Anna
Uimonen Eeva-Liisa
Uimonen Pirjo
2006Hulkkonen Hannu
Korpi Kiira
2005Horttana Virpi
Kaijomaa Berit
Kaipio Sirkka
Pohjanne Leena
Pöykiö Susanna
Siromaa Maaret
Särkilahti Hanna
2004Karmakoski Pirkko
Ristanen Tarja
Oksanen Anu
2003Helle Ulla
Kosonen Merja
Kurtti Seppo
Laaksonen Tuula
Laine Heljä
Toivonen Juha
2002Kettunen Elina
Rönkkö Pirkko
2001Bogomoloff Harry
Heinimäki Heikki
Honkanen Jukka
Kokko Ritva
Parm Tapani
Simola Irja
2000Asikainen Erkki
Ittonen Nils
Kuusniemi Sinikka
Luomala Marjukka
Ylisaunamäki Tapani
1999Cinquanta Ottavio
Hisey Joyce
1997Salo Marjaleena
1996Kurri Leena
1995Skotnicky Martin
Uotila Anuliisa
Varhee Ilkka
Öhrnberg Tuula
1994Vuorinen Arjariitta
1993Dedic Josef
Demmy Lawrence
Kannas Seppo
Pulkkanen Olli
1991Timonen Leena
Vallius Seija
1990Abbondati Hely
Wikström Ragnar
Jacobson Bruno
Kokko Petri
Lundmark Marie
Rahkamo Susanna
Wikström Ragnar
1989Säde Eila
1987Rouvali Urho
1986Koskinen Pauli
1985Nieminen Ilma
1984Loimuneva Erkki
1983Anthoni Eva
Bianchetti-Garbato
Fagerström Eira
Häsler Beat
Krick Peter
Kähäri Heikki
Montag Wolf-Dieter
Peltonen Helvi
Poulsen Olaf
Tertak Elmer
Väänänen Marjatta
1981Salmikivi Kauko
Salmikivi Orvokki
1980Ellilä Aarne
Erkko Aatos
Erkko Jane
Leskinen Pekka
Linna Riitta
Lähteenmäki Aune
Nikkanen Marcus
Vainio Leena
Wegelius Kristiina