SB – yksinluistelu, jäätanssi, pariluistelu

päivitetty 23.2.2020

seniorit naiset

Maajoukkue    
1. Emmi Peltonen 181,79 EM 2020, AUT 20.-26.1.2020
2. Jenni Saarinen 181,20 Finlandia Trophy Espoo, 10.-13.10.2019
3. Linnea Ceder 166,16 EM 2020, AUT 20.-26.1.2020
4. Vera Stolt 157,41 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
5. Sofia Sula 155,53 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
7. Laura Karhunen 138,64 Halloween Cup, HUN 18.-20.10.2019
8. Selma Välitalo 129,98 Tallink Hotels Cup, EST 13.-16.2.2020
Muut kuin MJ luistelijat, parhaat    
6. Oona Ounasvuori 150,93 Tallink Hotels Cup, EST 13.-16.2.2020
9. Enja Ruokonen 125,94 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019
10. Petra Palmio 116,88 Open Andorra, AND 20.-24.11.2019
11. Jade Rautiainen 111,30 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
12. Inka Melender 104,36 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
13. Minttu Heikkinen 104,15 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019
14. Anni Järvenpää 89,43 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019

seniorit miehet

Maajoukkue    
1. Roman Galay 203,52 Lombardia Trophy, ITA 13.-15.9.2019
2. Valtter Virtanen 189,16 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
Muut kuin MJ luistelijat    
3. Lauri Lankila 152,16 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
4. Mikla Rasia 115,99 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019

seniorit jäätanssi

Maajoukkue    
1. Juulia Turkkila – Matthias Versluis 182,88 Egna Dance Trophy, ITA 7.-9.2.2020
2. Yuka Orihara – Juho Pirinen 172,90 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019
Muut kuin MJ luistelijat    
2. Arina Klinovitskaya – Jussiville Partanen 130,80 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019

juniorit tytöt

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue    
1. Linnea Ceder 163,16 EM 2020, AUT 20.-26.1.2020 (senioritulos -3)
2. Vera Stolt 154,51 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019 (senioritulos -3)
3. Sofia Sula 152,53 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019 (senioritulos -3)
4. Janna Jyrkinen 145,79 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019  
5. Nella Pelkonen 143,80 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019  
6. Olivia Lisko 142,99 Challenge Cup, NED 21.-23.2.2020  
7. Laura Karhunen 141,51 PM 2020, NOR 6.-9.2.2020  
8. Selma Välitalo 126,98 Tallink Hotels Cup, EST 13.-16.2.2020 (senioritulos -3)
10. Mai Helske 121,70 Denkova-Staviski Cup, BUL 12.-17.11.2019  
11. Fanny Lindfors 120,63 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019  
13. Janni Riekkinen 117,67 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019  
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat , parhaat  
9. Enja Ruokonen 122,94 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019 (senioritulos -3)
12. Tilda Liukkonen 119,23 Bavarian Open, GER 3.-9.2.2020  
14. Melina Brusi 112,96 Drakon Trophy, SLO 1.-3.2.2020  

juniorit pojat

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue    
3. Matias Lindfors 134,58 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019  
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat, parhaat  
1. Lauri Lankila 149,16 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019 (senioritulos -3)
2. Makar Suntsev 143,03 Mentor Torun Cup, POL 7.-12.1.2020  
4. Jan Ollikainen 127,64 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019  

juniorit jäätanssi

Muut kuin MJ / NMJ luistelijat    
1. Margareta Poutiainen – Mirko Niskanen 98,12 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019
2. Daniela Ivanitskiy – Samu Kyyhkynen 83,78 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019
3. Sanni Rytkönen – Miitri Niskanen 79,03 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019

noviisit tytöt

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue   bonuspisteet
1. Janna Jyrkinen 141,79 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019 (junioritulos -4)
2. Nella Pelkonen 139,80 SM 2020, Vantaa 14.-15.12.2019 (junioritulos -4)
3. Olivia Lisko 138,99 Challenge Cup, NED 21.-23.2.2020 (junioritulos -4)
5. Mai Helske 117,70 Denkova-Staviski Cup, BUL 12.-17.11.2019 (junioritulos -4)
6. Janni Riekkinen 113,67 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019 (junioritulos -4)
8. Rosa Reponen 108,16 SM nov. 1 lohkokilpailu, Pori 26.-27.10.2019 -6
11. Yulia Fedorova 102,53 SM nov. 1 lohkokilpailu, Vantaa 26.-27.10.2019 -7
12. Frida Pajula 102,09 SM nov. 2. lohkokilpailu,  Kuopio, 30.11.-1.12.2019 -7
15. Anna Bergström 100,76 SM nov. 2. lohkokilpailu,  Helsinki, 30.11.-1.12.2019 -5
24. Iida Karhunen 94,56 Mentor Torun Cup, POL 7.-12.1.2020 kv.kilpailu
37. Eevi Kankaanranta 86,54 SM nov. 3. lohkokilpailu, Tampere 24.-26.1.2020 -2
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat parhaat:    
4. Peppi Vallenius 118,88 SM nov. 1 lohkokilpailu, Pori 26.-27.10.2019 -8
7. Minja Peltonen 112,56 SM nov. 3. lohkokilpailu, Tampere 24.-26.1.2020 -8
9. Pihla Bergman 106,08 SM nov. 2. lohkokilpailu,  Helsinki, 30.11.-1.12.2019 -6
10. Oona Kesti 102,92 SM nov. 3. lohkokilpailu, Tampere 24.-26.1.2020 -6
13. Edith Mattila 102,01 SM nov. 2. lohkokilpailu,  Helsinki, 30.11.-1.12.2019 -4
14. Siiri Heikkilä 101,09 SM nov. 2. lohkokilpailu, Rauma 7.-8.12.2019 -6

noviisit pojat

Nuorten maajoukkue     bonuspisteet
1. Matias Lindfors 130,58 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019 (junioritulos -4)
2. Jari Krestyannikov 105,80 SM nov. 2. lohkokilpailu, Rauma 7.-8.12.2019 -8
4. Matias Heinonen 85,13 SM nov. 2. lohkokilpailu, Rauma 7.-8.12.2019 -6
Muut kuin NMJ luistelijat, parhaat        
3. Jussi Hagman 90,10 2. SM valintakilpailu, Joensuu 9.-10.11.2019 -3
5. Arttu Juusola 86,42 SM nov. 3. lohkokilpailu, Tampere 24.-26.1.2020 -6

noviisit jäätanssi

Muut kuin MJ / NMJ luistelijat    
1. Emma Aalto – Lasse Lillviss 74,11 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019
2. Martta Lakio – Trevor Malkasaari 58,6 1. SM valintakilpailu, Vantaa 28.-29.9.2019