SB – yksinluistelu, jäätanssi, pariluistelu

päivitetty 28.3.2022

seniorit naiset

Maajoukkue    
1. Jenni Saarinen 179.13 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
2. Linnea Ceder 171.17 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
3. Emmi Peltonen 169.25 Warsaw Cup, POL 18.-20.11.2021
4. Oona Ounasvuori 169.00 Nordics Open, DEN 27.-30.1.2022
5. Olivia Lisko 166.38 Jegvirag Cup, HUN 11.-13.2.2022
6. Laura Karhunen 157.14 First Trophy Metropole, FRA 20.-24.10.2021
7. Nella Pelkonen 143.86 1. SM valintakilpailu, HKI 2.-3.10.2021
Muut kuin MJ luistelijat, parhaat    
8. Petra Palmio 141.76 Reykjavik International Games, ISL 4.-6.2.2022
9. Selma Välitalo 133.42 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
10. Fanny Lindfors 132.80 Tallinn Trophy 16.-21.11.2021
11. Ksenija Agafonova 131.95 Tallinn Trophy 16.-21.11.2021

seniorit miehet

Maajoukkue    
1. Valtter Virtanen 197.80 Bavarian Open, GER 18.-23.1.2022
2. Makar Suntsev 185.84 Golden Spin of Zagreb, CRO 9.-11.12.2021
Muut kuin MJ luistelijat, parhaat  
3. Lauri Lankila 156.75 Nordics Open, DEN 27.-30.1.2022
4. Jan Ollikainen 156.46 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
5. Nuutti Järvinen 121.11 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021

seniorit jäätanssi

Maajoukkue    
1. Juulia Turkkia – Matthias Versluis 196.71 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
2. Yuka Orihara – Juho Pirinen 176.77 Warsaw Cup, POL 18.-20.11.2021

seniori pariluistelu

Muut kuin MJ luistelijat    
1. Milania Väänänen – Mikhail Akulov 135.34 Golden Spin of Zagreb, CRO 9.-11.12.2021

juniorit tytöt

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue    
1. Linnea Ceder 168.17 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021 (senioritulos -3)
2. Olivia Lisko 163.38 Jegvirag Cup, HUN 11.-13.2.2022 (senioritulos -3)
3. Janna Jyrkinen 162.00 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021  
4. Iida Karhunen 160.78 Jegvirag Cup, HUN 11.-13.2.2022  
5. Petra Lahti 152.13 Tallink Hotels Cup, EST 3.-6.2.2022  
6. Rosa Reponen 145.47 Skate Celje, SLO 18.-21.11.2021  
7. Pihla Bergman 143.49 Budapest Trophy, HUN 14.-17.10.2021  
8. Nella Pelkonen 140.86 1. SM valintakilpailu, HKI 2.-3.10.2021 (senioritulos -3)
9. Minja Peltonen 138.64 Tallinn Trophy 16.-21.11.2021  
10. Lotta Artimo 135.26 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021  
  Kiia Kurkinen 119.83 1. SM valintakilpailu, HKI 2.-3.10.2021  
  Anna Bergström 113.59 Icelab International Cup, ITA 13.-14.1.2022  
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat , parhaat  
11. Selma Välitalo 130.42 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021 (senioritulos -3)
12. Fanny Lindfors 129.80 Tallinn Trophy 16.-21.11.2021 (senioritulos -3)
13. Ksenija Agafonova 128.95 Tallinn Trophy 16.-21.11.2021 (senioritulos -3)
14. Mai Helske 124.66 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021 (senioritulos -3)

juniorit pojat

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue    
1. Makar Suntsev 182.84 Golden Spin of Zagreb, CRO 9.-11.12.2021 (senioritulos -3)
2. Matias Lindfors 161.38 Nordics Open, DEN 27.-30.1.2022  
4. Arttu Juusola 152.79 Tallink Hotels Cup, EST 3.-6.2.2022  
5. Yaroslav Krestyannikov 139.99 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021  
6. Matias Heinonen 123.40 Coupe du Printemps, LUX 18.-20.3.2022  
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat, parhaat    
3. Jan Ollikainen 153.46 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021 (senioritulos -3)

juniorit jäätanssi

Muut kuin MJ / NMJ luistelijat    
1. Daniela Ivanitskiy – David Goldshteyn 108.12 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
3. Emma Aalto – Lucas Tiilikainen 94.47 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021
2. Hilda Taylor – Urho Reina 88.88 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021

noviisit tytöt

Maajoukkue / Nuorten maajoukkue   bonuspisteet
1. Janna Jyrkinen 158.00 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021 (junioritulos -4)
2. Iida Karhunen 156.78 Jegvirag Cup, HUN 11.-13.2.2022 (junioritulos -4)
3. Petra Lahti 148.13 Tallink Hotels Cup, EST 3.-6.2.2022 (junioritulos -4)
4. Rosa Reponen 141.47 Skate Celje, SLO 18.-21.11.2021 (junioritulos -4)
5. Pihla Bergman 139.49 Budapest Trophy, HUN 14.-17.10.2021 (junioritulos -4)
6. Lotta Artimo 131.26 2. SM valintakilpailu, Lahti 13.-14.11.2021 (junioritulos -4)
7. Kiia Kurkinen 115.83 1. SM valintakilpailu, HKI 2.-3.10.2021 (junioritulos -4)
8. Amanda Eskelin 114.46 SM nov. 2. lohkokilpailu, Oulu 20.-21.11.2021 -8
9. Venla Hautalahti 110.08 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -8
15. Emmi Ahlsted 107.18 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -8
  Pihla Pitkänen 98.87 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -6
  Josefiina Puiro 87.90 SM nov. 1. lohkokilpailu, HKI 16.-17.10.2021 -3
  Minea Helske 85.17 SM nov. 1. lohkokilpailu, HKI 16.-17.10.2021 -2
Muut kuin MJ / NMJ luistelijat parhaat:    
10. Meea Männikkö 108.32 60+60, Vantaa 4.-6.2.2022 -7
11. Wilma Levola 108.85 SM 2022, Pori 17.-19.12.2021 (junioritulos -4)
12. Iida Leinonen 108.54 60+60, Vantaa 4.-6.2.2022 -6
13. Darja Trubitson 107.84 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -8
13. Anni Piiroinen 107.84 SM nov. 2 lohkokilpailu, Kuopio 27.-28.11.2021 -8

noviisit pojat

Maajoukkue ja Nuorten maajoukkue   bonuspisteet
1. Matias Lindfors 157.38 Nordics Open, DEN 27.-30.1.2022 (junioripisteet -4)
2. Matias Heinonen 119.40 Coupe du Printemps, LUX 18.-20.3.2022 (junioripisteet -4)
Muut kuin NMJ luistelijat, parhaat        
3. Anton Erkama 104.27 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -8
4. Benjamin Eriksson 92.72 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022 -6
5. Romulus Peltonen 89.00 60+60, Vantaa 4.-6.2.2022 -4

noviisit jäätanssi

Muut kuin MJ / NMJ luistelijat    
1. Enna Kesti – Oskari Liedenpohja 95.29 Nov SM 2022, Helsinki 26.-27.3.2022