Season Best -muodostelmaluistelu

MUODOSTELMALUISTELU

päivitetty 17.2.2020

SM seniorit

1. Team Unique 236,82 CS Spring Cup, ITA 14.-16.2.2020
2. Marigold Ice Unity 232,29 CS Spring Cup, ITA 14.-16.2.2020
3. Helsinki Rockettes 227,48 CS French Cup, FRA 31.1.-1.2.2020
4. Lumineers 207,46 CS Leon Lurje, SWE 24.-26.1.2020

SM seniorit, keskiarvotilasto

tulos 1 tulos 2 SM KA kahden kilpailun jälkeen 
Team Unique 236,82 227,61 232,22
Marigold IceUnity 232,29 224,08 228,19
Helsinki Rockettes 227,48 218,37 222,93
Lumineers 207,46 190,00 198,93

SM juniorit

1. Team Fintastic 198,29 Snowflakes Trophy, CRO 17.-18.1.2020
2. Team Mystique 194,71 3. valintakilpailu, HKI 8.-9.2.2020
3. Dream Edges 191,02 CS French Cup, FRA 31.1.-1.2.2020
4. Musketeers 189,32 Lumiere Cup, NED 12.-15.12.2019
5. Valley Bay Synchro 184,04 Lumiere Cup, NED 12.-15.12.2019
6. FireBlades 164,78 CS Spring Cup, ITA 14.-16.2.2020
7. Stella Polaris 157,92 CS Spring Cup, ITA 14.-16.2.2020
8. Ice Steps 151,70 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
9. Sun City Swing 142,36 Snowflakes Trophy, CRO 17.-18.1.2020
10. Reflections 133,40 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
11. Team Estreija 128,69 Britannia Cup, GBR 11.-12.1.2020
12. Ice Infinity 128,13 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
13. Festa Aboensia 91,23 2. SM valintakilpailu, Lahti 7.-8.12.2019

SM juniorit, keskiarvotilasto (top 5)

tulos 1 tulos 2 JMM valinta KA 
Team Fintastic 198,29 193,35 187,31 192,98
Team Mystique 185,24 181,86 194,71 187,27
Musketeers 189,32 186,55 185,78 187,22
Dream Edges 191,02 176,86 188,21 185,36
Valley Bay Synchro 184,04 170,41 174,31 176,25

SM noviisit

1. Finettes 86,40 1. SM valintakilpailu, Espoo 2.-3.11.2019
2. Team Dynamique 84,55 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
3. ChrystalBlades 80,24 Leon Lurje, SWE 24.-26.1.2020 (paremman ohjelman tulos x2)
4. Valley Bay Synchronics 79,84 2. SM valintakilpailu, Lahti 7.-8.12.2019
5. Starlights 78,51 1. SM valintakilpailu, Espoo 2.-3.11.2019
6. Dream Steps 76,00 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
7. Aurora Borealis 75,95 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
8. Blue Arrows 75,34 Leon Lurje, SWE 24.-26.1.2020 (paremman ohjelman tulos x2)
9. Diamond Edges 74,33 Britannia Cup, GBR 11.-12.1.2020
10. Novettes 72,06 Snowflakes Trophy, CRO 17.-18.1.2020
11. Ice Fantacy 68,06 Hevelius Cup, POL 17.-18.1.2020
12. Ice Energy 67,56 Leon Lurje, SWE 24.-26.1.2020 (paremman ohjelman tulos x2)
13. Sun City Synchro 61,22 2. SM valintakilpailu, Lahti 7.-8.12.2019
14. Team Soleil 60,66 Snowflakes Trophy, CRO 17.-18.1.2020
15. Filiae Aboenses 49,34 1. SM valintakilpailu, Espoo 2.-3.11.2019
16. Blue Diamons 46,97 2. SM valintakilpailu, Lahti 7.-8.12.2019
17. Silver Stars 43,10 1. SM valintakilpailu, Espoo 2.-3.11.2019
18. Les Visions 41,32 1. SM valintakilpailu, Espoo 2.-3.11.2019

Muodostelmaluistelun ISU:n tilastot löytyvät täältä.