Tapahtumakalenteri

Bavarian Open, Oberstdorf, Germany 4.2.-9.2.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Ajankohta 4.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä ISU
Paikka Oberstdorf, Germany
Linkit Tapahtumasivu | Livestream | Tulokset
Lisätiedot

senior men: Valtter Virtanen KeLS
junior ladies: Tilda Liukkonen TapTL
advanced novice girls: Silja Sivu TapTL, Miimi Heinonen TapTL

The Nordics & Nordics Open, Stavanger 6.2.-9.2.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 6.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä ISU
Paikka Stavanger, Norja
Stavanger, Norja
Linkit Tapahtumasivu | Livestream | Tulokset
Lisätiedot

senior ladies: Jenni Saarinen Koovee, Emmi Peltonen EVT, Oona Ounasvuori EVT
senior men: Mikla Rasia TTK
junior ladies: Nella Pelkonen Koovee, Olivia Lisko EsJt, Laura Karhunen EsJtEnja Ruokonen Koovee, Mai Helske EsJt
junior men: Lauri Lankila ML, Jan Ollikainen HSK, Makar Suntsev VTL
advanced novice girls: Janna Jyrkinen LrTL, Janni Riekkinen KuLS, Peppi Vallenius TapTL, Rosa Reponen TapTL
advanced novice boys: Matias Lindfors EsJt, Jari Krestyannikov TapTL, Jussi Hagman LrTL, Arttu Juusola PoriTa, Matias Heinonen KeLS

tuomarit: Anu Sormunen, Johanna Vesenterä
tekninen spesialisti: Olga Baranova
dataoperaattori: Anne Fagerström

Froggie Cup, Kaarelan jäähalli, Helsinki, Kaarelan Jäähalli 7.2.-9.2.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 7.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä Helsingfors Skridskoklubb
Paikka Kaarelan Jäähalli
Linkit Tapahtumasivu
Trophy D\'Ecosse, Dumfries, Great Britain 7.2.-9.2.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Muodostelmaluistelu
Ajankohta 7.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä ISU
Paikka Dumfries, Great Britain
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

Juniorit: Festa Aboensia TRT
Noviisit: Filiale Aboenses TRT

kutsuttuna kontrollerina (TC): Sanna Kohi

Egna Dance Trophy, Egna/Bolzano, Italy 7.2.-9.2.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Jäätanssi
Ajankohta 7.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä ISU
Paikka Egna/Bolzano, Italy
Linkit Tapahtumasivu | Livestream | Tulokset
Lisätiedot

senior ice danceJuulia Turkkila – Matthias Versluis HL, Yuka Orihara – Juho Pirinen HL, Arina Klinovitskaya – Jussiville Partanen HL
junior ice dance: Daniela Ivanitskiy – Samu Kyyhkynen HL
ice dance advanced novice: Martta Lakio – Trevor Malkasaari HL

tuomari/ylituomari: Virpi Kunnas-Helminen
tekninen spesialisti:  Pia-Maria Gustafsson

Kutsukilpailut, SO-kilpailut, Aluecup Uudenmaan alue, A-Silmut SB, Lohja 8.2.-9.2.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 8.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä Vihdin Taitoluistelijat
Paikka Lohja, Kisakallion urheiluop.jäähalli
Kisakalliontie 284, 08360 Lohja, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Facebook
Hämeen alueen kevätkilpailu sekä kutsukilpailu, Hämeenlinna 8.2.-9.2.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 8.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä Hämeenlinnan Taitoluistelijat
Paikka Hämeenlinna, Metritiskiareena
Poltinahontie 11, 13130 Hämeenlinna, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Tulokset
Lisätiedot

Ritari Areena on nykyään nimellä Pohjantähti Areena.

 

Helmipiruetit 2020, Joensuu 8.2.-9.2.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 8.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä Joensuun Kataja
Paikka Joensuu, Mehtimäen jäähalli
Kisapolku 4, 80110 Joensuu, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Tulokset
Lisätiedot

HELMIPIRUETIT 2020

Itäisen ja Kaakkoisen alueen ISU-arviointisarjojen aluemestaruuskilpailu ja a-silmujen ja noviisien 3. SB-kilpailu (Itä ja Kaakko) sekä kutsukilpailu

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 2. kilpailu & SM-junioreiden MM-valinta, Helsinki 8.2.-9.2.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Muodostelmaluistelu
Ajankohta 8.2.2020 - 9.2.2020
Järjestäjä Helsingin Taitoluisteluklubi
Paikka Helsingin jäähalli / Harjoitusjäähalli
Nordenskiöldinkatu 11, 00250 Helsinki, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Livestream
Minien ja B-SIlmujen 2. valintakilpailu Lohko 2, Helsinki 9.2.- | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 9.2.2020
Järjestäjä Helsingin Luistelijat
Paikka Helsinki, Salmisaaren jäähalli 1
Energiakatu 3, 00180 Helsinki, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Facebook | Instagram

Näytä lisää tapahtumia...