Tapahtumakalenteri

A-Aloituskilpailu 4.-5.9.2020, Helsinki 4.9.-5.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 4.9.2020 - 5.9.2020
Järjestäjä Helsingin Taitoluisteluakatemia
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

A-Aloituskilpailu osalle Helsingin alueen (EVT, HTK, HTA, KATA, MTK) sekä LoSuTan alueen seuroille. Sarjat SM-Juniorit (tytöt) sekä SM-Noviisit (tytöt ja pojat), Debytantit (tytöt ja pojat). SM-Juniorit ja SM-Noviisit kilpailevat lyhytohjelman.

Kisan järjestävät yhteistyössä Helsingin Taitoluisteluklubi (HTK) ja Helsingin Taitoluisteluakatemia (HTA).

HTK:n kisasivut: https://www.htk-yksinluistelu.com/40617

HTA:n kisasivut: https://www.taitoluisteluakatemia.fi/events/aloituskilpailu-a-4-ja-5-9-2020-hta-ja-htk/

Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille, Savonlinna 5.9.-6.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 5.9.2020 - 6.9.2020
Järjestäjä Savonlinnan Taitoluistelijat
Paikka Savonlinna, Talvisalon jäähalli
Savontie 3, 57100 Savonlinna, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

 

Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille, A-silmut, noviisit, juniorit ja seniorit Itäinen ja Pohjoinen alue, Kutsukilpailu Kaakon alueelle, Debytanttien kutsukilpailu

HONEYSTY-CUP, Tampere 11.9.-13.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 11.9.2020 - 13.9.2020
Järjestäjä Koovee
Paikka Tampere, Tampereen jäähalli, Hakametsä
Keltinkatu 2, 33530 Tampere, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille, Riihimäki 12.9.-13.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 12.9.2020 - 13.9.2020
Järjestäjä Riihimäen Taitoluistelijat
Paikka Riihimäki, Riihimäen jäähalli
Hj. Elomaan katu, 11130 Riihimäki, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille, juniorit ja seniorit Hämeen ja Uudenmaan alueet, noviisit ja A-silmut Hämeen alue

IC Oulu Skate 2020, Oulu 18.9.-20.9.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 18.9.2020 - 20.9.2020
Järjestäjä Oulun Luistelukerho
Paikka Oulu, Oulun jäähalli, Energia-areena
Teuvo Pakkalan katu 11, 90100 Oulu, Suomi
Linkit Tapahtumasivu | Facebook | Instagram
Lisätiedot

Kauden aloituskilpailu sarjoina Debytantit, SM-noviisit, SM-juniorit ja SM-seniorit.

Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille, Porvoo 20.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 20.9.2020 - 20.9.2020
Järjestäjä Porvoon Taitoluistelijat
Paikka Porvoo, Kokonniemen jäähalli
Jääkiekkotie 1, 06400 Porvoo, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

 

Kauden aloituskilpailu kansallisille sarjoille: A-silmut, noviisit, juniorit ja seniorit. Kaakkoisen alueen seurat sekä Helsingin alueelta seurat EsJt, ETK, HL ja TTK.

Nebelhorn Trophy, Oberstdorf, Germany 23.9.-26.9.2020 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Ajankohta 23.9.2020 - 26.9.2020
Järjestäjä www.eislauf-union.de
Paikka Oberstdorf, Germany
Linkit Tapahtumasivu | Livestream | Tulokset | Facebook
Lisätiedot

Suomen joukkue:

Seniorinaiset: Jenni Saarinen, Koovee
Seniorimiehet: Valtter Virtanen, KeLS

Koko luistelijalista ISU:n sivuilla

The schedule of the event is as follows:
Thursday, 24.09.20: Men, Ladies, Pairs Short Programs
Friday, 25.09.20: Rhythm Dance, Men and Pairs Free Skating
Saturday, 26.09.20: Ladies Free Skating, Free Dance
 
More information, schedules and results are available at the event page of the German Figure Skating Federation.
 
Where to watch and follow the Nebelhorn Trophy 2020?
Viewers will be able to watch the Nebelhorn Trophy here:
Watch day 1 live stream
Watch day 2 live stream
Watch day 3 live stream

B Aloituskilpailu A-silmut ja Noviisit sarjoille, Lohja 24.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 24.9.2020 - 24.9.2020
Järjestäjä Vihdin Taitoluistelijat
Paikka Lohja, Kisakallion urheiluop.jäähalli
Kisakalliontie 284, 08360 Lohja, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

B Aloituskilpailu Uudenmaan ja KooVee taitoluistelun (Häme) A-silmuille ja Noviiseille.

 

Tikkurila Trophy, Vantaa 25.9.-27.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 25.9.2020 - 27.9.2020
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Trio Areena
Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

ISU-sarjojen lohkon neljä kauden 2020-2021 aloituskilpailu

Tähtisarjojen kutsukilpailu Helsingin- Kaakon- ja Uudenmaan alueelle

YL Jackson Haines Memorial Cup 2020 kauden aloituskisat, Kokkola 26.9.-27.9.2020 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 26.9.2020 - 27.9.2020
Järjestäjä Kokkolan Taitoluistelijat
Paikka Kokkola, Kokkolan jäähalli
Kaarlelankatu 57, 67100 Kokkola, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

 

Kauden aloituskilpailu Pohjoisen ja Itäisen alueen SM-sarjoille, Debytanteille, A-silmuille ja

kansallisille sarjoille