Päivitetty 7.3.
Kilpailu | Ajankohta | Kilpailijat | Sarja |
---|---|---|---|
ISU European Figure Skating Championships | |||
Kaunas LTU | 8.-14.1. | Nella Pelkonen Emmi Peltonen Makar Suntsev Juulia Turkkila – Matthias Versluis Yuka Orihara – Juho Pirinen Milania Väänänen – Filippo Clerici | SEN SEN SEN SEN SEN SEN |
Volvo Open Cup 51st | |||
Riga LAT | 18.-21.1. | Oona Ounasvuori Minja Peltonen Linnea Ceder Olivia Lisko Arttu Juusola Petra Lahti Darja Trubitson Lotta Artimo Matias Lindfors | SEN SEN SEN SEN SEN JUN JUN JUN JUN |
2024 Winter Youth Olympic Games | |||
Gangwon KOR | 19.1.-1.2. | Iida Karhunen | JUN |
Reykjavik International Games | |||
Reykjavik ISL | 25.-28.1. | Jenni Hirvonen | JUN |
Bavarian Open | |||
Oberstdorf GER | 30.1.-4.2. | Oona Ounasvuori Petra Palmio Valtter Virtanen Maisa Uutela Heidi Moisio Hilda Taylor – Nolen Hickey Enna Kesti – Oskari Liedenpohja Cilla Laine – Urho Reina Annika Pellonmaa Jenna Ollanketo | SEN SEN SEN JUN JUN JUN JUN JUN NOV NOV |
Icebeat Winter Trophy | |||
Kaunas LTU | 1.-4.2. | Ulla Nieminen Silja Sivu Unna Kuusinen | JUN JUN JUN |
The Nordics | |||
Borås SWE | 1.-4.2. | Olivia Lisko Janna Jyrkinen Minja Peltonen Makar Suntsev Jan Ollikainen Arttu Juusola Petra Lahti Pihla Bergman Darja Trubitson Karina Innos Anna Bergström Lotta Artimo Matias Lindfors Jari Krestyannikov Matias Heinonen Venla Sinisalo Meea Männikkö Emmi Ahlstedt Pinja Peltola Josefiina Puiro Benjamin Eriksson Kosti Suutari | SEN SEN SEN SEN SEN SEN JUN JUN JUN JUN JUN JUN JUN JUN JUN NOV NOV NOV NOV NOV NOV NOV |
Dragon Trophy & Tivoli Cup | |||
Ljubljana SLO | 8.-11.2. | Edith Mattila Anna Bergström Sienna Kemppi | JUN JUN JUN |
Lounakeskus Trophy | |||
Tartu EST | 8.-11.2. | Darja Trubitson Krista Ruokostenpohja | JUN JUN |
Tallink Hotels Cup | |||
Tallinn EST | 15.-18.2. | Oona Ounasvuori Minja Peltonen Selma Välitalo Makar Suntsev Valtter Virtanen Karina Innos Lotta Artimo Matias Heinonen | SEN SEN SEN SEN SEN JUN JUN JUN |
Challenge Cup | |||
Tilburg NED | 22.-25.2. | Oona Ounasvuori Emma Erholm Emilia Erko Enna Kesti – Oskari Liedenpohja Cilla Laine – Urho Reina Venla Sinisalo Annika Pellonmaa Romulus Peltonen | SEN JUN JUN JUN JUN NOV NOV NOV |
Merano Ice Trophy | |||
Merano ITA | 22.-25.2. | Henna Mattila Iida Mäki Vivi Nurmi Jari Krestyannikov Minea Montonen Helmi Saxlund Ella Syrjä | JUN JUN JUN JUN NOV NOV NOV |
ISU World Junior Figure Skating Championships | |||
Taipei City TPE | 26.2.-3.3. | Iida Karhunen Matias Lindfors Hilda Taylor – Nolen Hickey | JUN JUN JUN |
Maria Olszewska Memorial | |||
Lodz POL | 6.-10.3. | Petra Palmio Meri Fagerlund Anna Bergström Aino Silchenko | SEN JUN JUN JUN |
Sonja Henie Trophy | |||
Oslo NOR | 8.-10.3. | Linnea Ceder Olivia Lisko Pihla Bergman Jan Ollikainen Darja Trubitson Emmi Ahlstedt Lotta Artimo Matias Heinonen Venla Sinisalo | SEN SEN SEN SEN JUN JUN JUN JUN NOV |
Coupe de Printemps | |||
Kockelscheuer LUX | 15.-17.3. | Louise Gylling Lotta Artimo Benjamin Eriksson Josefiina Puiro | JUN JUN JUN NOV |
ISU World Figure Skating Championships | |||
Montréal CAN | 18.-24.3. | Nella Pelkonen Valtter Virtanen Juulia Turkkila – Matthias Versluis Yuka Orihara – Juho Pirinen Milania Väänänen – Filippo Clerici | SEN SEN SEN SEN SEN |