Tapahtumakalenteri

International Halloween Cup, Budapest 17.10.-20.10.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 17.10.2019 10:53
Päättyy 20.10.2019 10:54
Järjestäjä ISU
Paikka Budapest, Hungary Budapest, Hungary
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12221/-/international-halloween-cup?templateParam=11
Lisätietoa

senior ladies: Linnea Ceder EsJt, Laura Karhunen EsJt
junior ladies: Fanny Lindfors EsJt, Olivia Lisko EsJt, Mai Helske EsJt 
junior men: Makar Suntsev VTL
advance novice girls: Yulia Fedorova EsJt, Oona Kesti EsJt
advance novice boys: Matias Lindfors EsJt

CS Minsk Arena Ice Star, Minsk 18.10.-20.10.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 18.10.2019 10:56
Päättyy 20.10.2019 10:57
Järjestäjä ISU
Paikka Minsk, Valko-Venäjä Minsk, Valko-Venäjä
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12198/-/minsk-arena-ice-star?templateParam=11
Lisätietoa

senior ladies: Vera Stolt PTL, Oona Ounasvuori EVT

ISU Grand Prix of Figure Skating - Skate America, Las Vegas 18.10.-20.10.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 18.10.2019 12:49
Päättyy 20.10.2019 12:49
Järjestäjä ISU
Paikka Las Vegas, USA Las Vegas, Nevada, Yhdysvallat
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12109/33/isu-grand-prix-of-figure-skating-skate-america?templateParam=11
Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111918.htm
SM-noviisien ja Debytanttien L1 1. lohkokilpailu, Espoo 19.10.-20.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 19.10.2019 08:00
Päättyy 20.10.2019 21:00
Järjestäjä Espoon Taitoluisteluklubi
Paikka Espoo, Espoonlahden jäähalli, Forum Espoonlahdentie 2, 02320 Espoo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://etkespoo.sporttisaitti.com/tapahtumat2/yksinluistelun-sm-noviisien-ja-d2/
YL Noviisien SB-pistekilpailu, Espoo 19.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 19.10.2019 09:00
Päättyy 19.10.2019 13:00
Järjestäjä Espoon Taitoluisteluklubi
Paikka Espoo, Espoonlahden jäähalli, Forum Espoonlahdentie 2, 02320 Espoo, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://etkespoo.sporttisaitti.com/tapahtumat2/yksinluistelun-sm-noviisien-ja-d2/
SM-Noviisien ja Debytanttien L2 lohkokilpailu, ISU-kutsukilpailut ja A-Silmujen 1 vk., Savonlinna 19.10.-20.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 19.10.2019 09:00
Päättyy 20.10.2019 18:00
Järjestäjä Savonlinnan Taitoluistelijat
Paikka Savonlinna, Talvisalon jäähalli Savontie 3, 57100 Savonlinna, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/
Lisätietoa

Savonlinnan Taitoluistelijat järjestää SM-Noviisien ja Debytanttien lohkokilpailun Talvisalossa. Samassa yhteydessä järjestetään ISU-sarjojen kutsukilpailut sekä A-Silmujen 1. SB-kisa

Uudenmaan Alueen Aluecup: Minit , Lohja 21.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 21.10.2019 17:00
Päättyy 21.10.2019 20:00
Järjestäjä Vihdin Taitoluistelijat
Paikka Lohja, Kisakallion urheiluop.jäähalli Kisakalliontie 284, 08360 Lohja, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut https://vtl.sporttisaitti.com
Facebook https://www.facebook.com/vihdintaitoluistelijat/
Golden Bear, Zagreb 23.10.-27.10.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 23.10.2019 10:58
Päättyy 27.10.2019 10:58
Järjestäjä ISU
Paikka Zagreb, Kroatia Zagreb, Kroatia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12222/-/golden-bear?templateParam=11
Lisätietoa

senior ladies: Viveca Lindfors EsJt, Sofia Sula TL
junior ladies: Sanna Tuomioksa TL
junior ice dance: Sanni Rytkönen – Miitri Niskanen HL. Margareta Poutiainen – Mirko Niskanen HL

Crystal Skate, Bukarest 24.10.-28.10.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 24.10.2019 11:01
Päättyy 28.10.2019 11:01
Järjestäjä ISU
Paikka Bucharest/Otopeni, Romania Bucharest, Romania
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12223/-/crystal-skate?templateParam=11
Lisätietoa

senior ladies: Minttu Heikkinen KuLS
junior ladies: Olivia Hentunen KuLS, Janni Riekkinen KuLS

Kutsukilpailu, Kerava 24.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 24.10.2019 17:30
Päättyy 24.10.2019 19:30
Järjestäjä Keravan Luistinseura
Paikka Kerava, Jäähalli Metsolantie 3, 04200 Kerava, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut http://www.kels.fi

Näytä lisää tapahtumia...