Tapahtumakalenteri

Four Continents Figure Skating Championships, Taipei, 22.1.-27.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 22.1.2018 00:00
Päättyy 27.1.2018 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Taipei City Chinese, Taipei
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2018/01/four-continents-figure-skating-championships
Bavarian Open, Germany, 23.1.-28.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 23.1.2018 00:00
Päättyy 28.1.2018 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Oberstdorf, Germany
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2018/01/bavarian-open
Lisätietoa

Suomen joukkue:

senior ladies: Oona Ounasvuori HL, Jade Rautiainen HL     
senior men:
Valtter Virtanen KeLS, Roman Galay EVT
junior ladies: Anni Skogberg EsJt, Emma Ignatius HL, Jea Hyryläinen HL

JÄÄTANSSI
seniors: Juulia Turkkila – Matthias Versluis HL, Monica Lindfors – Juho Pirinen HL, (substitute) Cecilia Törn – Jussiville Partanen HL
Advance Novice: Sanni Rytkönen – Miitri Niskanen HL, Anna Bäckman – Dmitry Surkov HL

PARILUISTELU
seniors: Liubov Efimenko – Matthew Penasse TL

Bavarian Open Wikipediassa (menneiden kausien tuloksia ym)

 

Europa Cup Skate Helena, Serbia, 23.1.-27.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 23.1.2018 00:00
Päättyy 27.1.2018 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Belgrade, Serbia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2018/01/europa-cup-skate-helena
Mozart Cup, 25.1.-28.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 25.1.2018 00:00
Päättyy 28.1.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Salzburg, Austria
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/synchronized-skating/calendar-of-events/2018/01/mozart-cup
Lisätietoa

Suomalaisjoukkueet:

Seniorit: Lumineers (ESS)
Juniorit: Musketeers (HL), Sun City Swing (VG-62)
Noviisit: Starlights (HL), Valley Bay Synchronics (EsJt), Sun City Synchro (VG-62); Ice Energy (KuLS)

Mozart Cup Facebookissa

Mozart Cup Twitterissä

Reykjavik International Games, Iceland, 26.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 26.1.2018 00:00
Päättyy 26.1.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Reykjavik, Iceland
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2018/01/reykjavik-international-games
Seniorit ja juniorit 2.vk. 2-3 lohkoa, 27.1.-28.1.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.1.2018 00:00
Päättyy 28.1.2018 23:00
Järjestäjä Kauniaisten Taitoluisteluklubi
Paikka
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://www.kauniaistentaitoluisteluklubi.com/; http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/etusivulla/
Leon Lurje Trophy, Sweden, 27.1.-28.1.2018 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 27.1.2018 00:00
Päättyy 28.1.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Goteborg, Sweden
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/synchronized-skating/calendar-of-events/2018/01/leon-lurje-trophy
Facebook https://www.facebook.com/LeonLurjeTrophy/
Lisätietoa

Suomalaisjoukkueet

Juniorit: FireBlades (TapTL), Ice Steps (EVT)
Noviisit: Dream Steps (EVT), Crystal Blades (TapTL), Team Soleil (LTL), Aurora Borealis (OLK), Blue Diamonds (JyTLS)

Leon Lurje Trophyn kotisivut

NTL muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Klaukkala 27.1.2018 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 27.1.2018 08:00
Päättyy 27.1.2018 14:00
Järjestäjä Nurmijärven Taitoluistelijat
Paikka Nurmijärvi, Klaukkalan jäähalli Lepsämäntie 12, 01800 Nurmijärvi, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://ntl.sporttisaitti.com/kilpailut/ntl-jarjestaa/
Lisätietoa

Sarjat:

minorit, kansalliset noviisit, kansalliset juniorit, aikuiset ja masters

ML Kutsukilpailu ja tulokkaiden UA-aluemestaruuskilpailu, Järvenpää 27.1.2018 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 27.1.2018 09:00
Päättyy 27.1.2018 15:00
Järjestäjä Järvenpään Taitoluistelijat
Paikka Järvenpää, Jäähalli Seutulantie 14, 04410 Järvenpää, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://jtl.sporttisaitti.com/
Lisätietoa

Järvenpään taitoluistelijat, JTL järjestää 27.1.2018 muodostelmaluistelun kutsukilpailun. Sarjoina alustavasti tulokkaat ja minorit. Samassa yhteydessä järjestetään myös tulokkaiden Uudenmaan alueen aluemestaruuskilpailu.

INARIA TAMMITEMMELLYS 2018, Sastamala 27.1.-28.1.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.1.2018 10:00
Päättyy 28.1.2018 18:00
Järjestäjä VaPS Jääliikunta
Paikka Sastamala, Vammalan jäähalli Ahertajankatu 33, 38250 Sastamala, Suomi
Alue Lounais-Suomi
Tapahtuman sivut https://vapstl.sporttisaitti.com
Lisätietoa

Jäähallin osoite on RATAKATU 38 38210 SASTAMALA

Näytä lisää tapahtumia...