Tapahtumakalenteri

Dragon Trophy & Tivoli Cup, 30.1.-2.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 30.1.2020 15:32
Päättyy 2.2.2020 15:32
Järjestäjä ISU
Paikka
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.drsanje.si/dragon-trophy-tivoli-cup-2020/
Livestream https://www.youtube.com/watch?v=sYRuuJ6UIj8&feature=youtu.be
Lisätietoa

senior ladies: Vera Stolt PTL, Inka Melender PTL
junior ladies: Anni Skogberg EsJt, Melina Brusi EsJt
advanced novice girls: My Stolt PTL , Ksenija Agafonova KoTa

Tulokset http://www.drsanje.si/wp-content/rezultati/DragonTrophy2020/ResultsDragonTrophy/index.htm
ISU Challenger Series - French Cup, Rouen 31.1.-2.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 31.1.2020 10:27
Päättyy 2.2.2020 10:27
Järjestäjä ISU
Paikka Rouen, Ranska Rouen, Ranska
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.frenchcup.fr/
Livestream https://www.frenchcup.fr/en-live
Lisätietoa

Seniorit: Marigold IceUnity HL, Helsinki Rockettes HTK
Juniorit: Dream Edges Kaari, Musketeers HL

Noviisit (ei CS-kilpailu): Finettes HTK, Starlights HL

Tuomari: Sanna Kohi
Spesialisti: Anna Larmo

Tulokset https://www.frenchcup.fr/resultats
Noviisien SB-pistekilpailu / 2.valintakilpailu, Kauniainen 31.1.2020 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 31.1.2020 12:00
Päättyy 31.1.2020 17:00
Järjestäjä Kauniaisten Taitoluisteluklubi
Paikka Kauniaisten jäähalli Vanha Turuntie 42, 02700 Kauniainen, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://www.kauniaistentaitoluisteluklubi.com/kilpaileminen/katan-jarjestamat-kilpailut-2019-20?newKskPage
Silver Skate 2020, Kuopio 31.1.-2.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 31.1.2020 15:00
Päättyy 2.2.2020 18:00
Järjestäjä Kuopion Taitoluistelijat
Paikka Kuopio, Kuopion jäähalli Hannes Kolehmaisen katu 4, 70110 Kuopio, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.kuta.fi/silver-skate/silver-skate-2020/
Hyvinkää Trophy 2020, Hyvinkää 1.2.-2.2.2020 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 1.2.2020 08:30
Päättyy 2.2.2020 19:30
Järjestäjä Hyvinkään Taitoluistelijat
Paikka Hyvinkää, Hyvinkään jäähalli Vaiveronkatu 70, 05880 Hyvinkää, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut https://www.hytl.fi/hyvinkaa-trophy
Lisätietoa

Yksinluistelun kutsukilpailut ISU- ja tähtisarjoissa.
Uudenmaan aluecup sarjassa Tintit.
Uudenmaan alueen A-silmujen 2. SB-kilpailu ja Noviisien 3. SB-kilpailu.

Tulokset https://www.hytl.fi/hyvinkaa-trophy
Sofia Trophy, Sofia 3.2.-9.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 3.2.2020 15:34
Päättyy 9.2.2020 15:34
Järjestäjä ISU
Paikka Sofia, Bulgaria Sofia, Bulgaria
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/events/eventdetail/12243/-/sofia-trophy?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/channel/UC_tRhFCieHp_TwtEGUWn42w/live
Lisätietoa

junior ladiesNatalia Periainen JyTLS
advanced novice girls: Anna Bergström HTK, Siiri Heikkilä RauTL, Emilia Erko RauTL

Tulokset http://www.europeancriterium.eu/competitions_list
Bavarian Open, Oberstdorf 4.2.-9.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 4.2.2020 15:35
Päättyy 9.2.2020 15:35
Järjestäjä ISU
Paikka Oberstdorf, Saksa Oberstdorf, Saksa
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.eislauf-union.de/events/bavarian-open
Lisätietoa

senior men: Valtter Virtanen KeLS
junior ladies: Tilda Liukkonen TapTL
advanced novice girls: Silja Sivu TapTL, Miimi Heinonen TapTL

The Nordics & Nordics Open , Stavanger 6.2.-9.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 6.2.2020 14:36
Päättyy 9.2.2020 14:36
Järjestäjä ISU
Paikka Stavanger, Norja Stavanger, Norja
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://nordics2020.wordpress.com/
Lisätietoa

senior ladies: Jenni Saarinen Koovee, Emmi Peltonen EVT, Linnea Ceder EsJt
senior men: Roman Galay EVT, Mikla Rasia TTK
junior ladies: Nella Pelkonen Koovee, Olivia Lisko EsJt, Laura Karhunen EsJtEnja Ruokonen Koovee
junior men: Lauri Lankila ML, Jan Ollikainen HSK, Makar Suntsev VTL
advanced novice girls: Janna Jyrkinen LrTL, Janni Riekkinen KuLS, Peppi Vallenius TapTL, Rosa Reponen TapTL
advanced novice boys: Matias Lindfors EsJt, Jari Krestyannikov TapTL, Jussi Hagman LrTL, Arttu Juusola PoriTa

tuomarit: Anu Sormunen, Johanna Vesenterä
tekninen spesialisti: Olga Baranova
dataoperaattori: Anne Fagerström

Froggie Cup, Kaarelan jäähalli, Helsinki , 7.2.-9.2.2020 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 7.2.2020 14:00
Päättyy 9.2.2020 20:00
Järjestäjä Helsingfors Skridskoklubb
Paikka Kaarelan Jäähalli
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.hsk.fi
Trophy D\'Ecosse, Dumfries 7.2.-9.2.2020 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 7.2.2020 14:57
Päättyy 9.2.2020 14:57
Järjestäjä ISU
Paikka Dumfries, Yhdistynyt kuningaskunta Dumfries, Yhdistynyt kuningaskunta
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://isu.org/events/eventdetail/12276/-/trophy-d-ecosse?templateParam=11
Lisätietoa

Juniorit: Festa Aboensia TRT (Ehdollinen!: Vahvistetaan PreSeason tapahtuman jälkeen ma 7.10.)
Noviisit: Filiale Aboenses TRT

Näytä lisää tapahtumia...