Tapahtumakalenteri

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating - Czech Skate, Ostrava, Tsekki, 26.9.-29.9.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 26.9.2018 01:00
Päättyy 29.9.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Ostrava
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/figure-skating-events/figure-skating-calendar/eventdetail/11740/-/isu-junior-grand-prix-of-figure-skating?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011
Challenger Series Nebelhorn Trophy, Oberstdorf, 26.9.-29.9.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 26.9.2018 01:00
Päättyy 29.9.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Oberstdorf
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.eislauf-union.de/events/nebelhorn-trophy
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Seniorinaiset: Emmi Peltonen, EVT
Seniorimiehet: Valtter Virtanen KeLS

CRYSTAL CUP 2018 vol.2, Mikkeli 29.9.-30.9.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 29.9.2018 07:00
Päättyy 30.9.2018 21:00
Järjestäjä Mikkelin Luistelijat
Paikka Mikkeli, Mikkelin jäähalli Raviradantie 24, 50100 Mikkeli, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.mikkelinluistelijat.fi
Lisätietoa

CRYSTAL CUP-interclub kilpailu Mikkelissä!

Tulokset http://www.mikkelinluistelijat.fi/crystal-cup-2018-2/
SM-noviisien valintakilpailu, Järvenpää Trophy, Järvenpää 29.9.-30.9.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 29.9.2018 08:00
Päättyy 30.9.2018 21:00
Järjestäjä Järvenpään Taitoluistelijat
Paikka Järvenpää, Jäähalli Seutulantie 14, 04410 Järvenpää, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://jtl.sporttisaitti.com/kilpailut/yl-sm-noviisien-valintakilpailu-/
Soveltavan luistelun koulutustyöpaja, Lahti 29.9.2018 | Koulutukset |
Alkaa 29.9.2018 11:30
Päättyy 29.9.2018 17:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Lahti, Isku-Areena, Lahden jäähalli Oy Svinhufvudinkatu 29, 15110 Lahti, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.stll.fi/liitto/koulutukset/soveltava-luistelu/
Ilmoittautuminen https://www.lyyti.in/soveltavaluistelu
Kutsukilpailu, tähtisarjat.Kotka, Karhula 30.9.2018 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 30.9.2018 08:00
Päättyy 30.9.2018 19:00
Järjestäjä Kotkan Taitoluistelu
Paikka Kotka, Kotkan jäähalli Ilona Areena Tapiontie 4, 48600 Kotka, Suomi
Alue Kaakkoinen alue
Tapahtuman sivut http://www.kotkantaitoluistelu.fi/kilpailut/omat-kilpailut
ISU Junior Grand Prix of Figure Skating – Ljubljana Cup, Slovenia, 3.10.-6.10.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 3.10.2018 01:00
Päättyy 6.10.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Ljubljana, Slovenia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/figure-skating-events/figure-skating-calendar/eventdetail/11741/-/isu-junior-grand-prix-of-figure-skating?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Naiset: Selma Välitalo

Kilpailun osallistujat: http://www.isuresults.com/events/fsevent03111608.htm

Challenger Series Finlandia Trophy Espoo, 5.10.-7.10.2018 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu, Muodostelmaluistelu
Alkaa 5.10.2018 01:00
Päättyy 7.10.2018 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Espoo, Finland
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.finlandiatrophy.com/fi/
Lisätietoa

Finlandia Trophy Espoo tuo jälleen timanttista taitoluistelua Suomeen!

Finlandia Trophyn Challenger Series-osallistujat julkaistaan syyskuun alussa.

Finlandia Trophyssa käydään myös muodostelmaluistelun seniorisarjan lyhytohjelmakilpailu.

Suomen joukkueet:

 

Valmentajien täydennyskoulutus Finlandia Trophyn yhteydessä 5.10., Espoo 5.10.2018 | Koulutukset | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu, Muodostelmaluistelu
Alkaa 5.10.2018 09:00
Päättyy 5.10.2018 12:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Espoo, Metro Areena Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.stll.fi/liitto/koulutukset/ohjaaja-ja-valmentajakoulutus/taydennyskoulutus/valmentajien-taydennyskoulutus-5-10-finlandia-trophyn-yhteydessa/
Ilmoittautuminen https://www.lyyti.in/taydennyskoulutusft18
Yksinluistelutesti, Riihimäki 9.10.2018 | Testit | Yksinluistelu
Alkaa 9.10.2018 12:00
Päättyy 9.10.2018 18:00
Järjestäjä Riihimäen Taitoluistelijat
Paikka Riihimäki,Riihimäen harjoitushalli Hj. Elomaan katu, 11130 Riihimäki, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://rtl.sporttisaitti.com/kilpailut-ja-testit/
Lisätietoa

Arvioijat Leena Laaksonen ja Katri Laakso

 

Lisätietoa ja ilmoittautumiset riihimaen.taitoluistelijat@gmail.com

Näytä lisää tapahtumia...