Tapahtumakalenteri

ML kutsukilpailut Järvenpää, Järvenpää 3.2.-3.3.2019 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 3.2.2019 09:00
Päättyy 3.3.2019 15:00
Järjestäjä Järvenpään Taitoluistelijat
Paikka Järvenpää, Jäähalli Seutulantie 14, 04410 Järvenpää, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://jtl.sporttisaitti.com/kilpailut/ml-kutsukilpailut-3-2-2019/
Lisätietoa

Järvenpään taitoluistelijat ry järjestää muodostelmaluistelun kutsukilpailun Järvenpäässä sunnuntaina 3.2.2019 klo 9.00.

* Sarjoina tulokkaat, minorit ja SM-noviisit

Lisää tietoja JTL:n kotisivuilta kilpailujärjestelyiden edetessä. Tervetuloa!

 

Ice Mall Cup 2019, Israel, 20.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Tallink Hotels Cup, 20.2.-24.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 20.2.2019 14:31
Päättyy 24.2.2019 14:31
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Tallinna
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut http://www.tallinkhotelscup.com/
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Seniorinaiset: Vera Stolt PTL
Juniorinaiset: Fanny Lindfors EsJt, Laura Karhunen EsJt
Juniorimiehet: Lucas Tiilikainen HSK, Makar Suntsev VTL
Noviisitytöt: Emilia Erko RauTL, Ellen Amper HSK
Noviisipojat: Matias Lindfors EsJt

Suomen tuomarina matkalla Tuire Kuronen

Tulokset http://uisk.rebahn.ee/international/
Challenge Cup, Alankomaat, 21.2.-24.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Pariluistelu
Alkaa 21.2.2019 01:00
Päättyy 24.2.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Den Haag, Netherlands
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.schaatsen.nl/kalender/2019/2/challenge-cup-en/
Livestream https://www.schaatsen.nl/kalender/2019/2/challenge-cup-en/#!#live
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Seniorit, naiset: Sofia Sula TL
Juniorit, naiset: Selma Välitalo OLK, Olivia Hentunen KuLS, Minttu Heikkinen KuLS
Noviisit, tytöt: Janni Riekkinen KuLS, Janna Jyrkinen LrTL

 

 

Tulokset https://www.schaatsen.nl/kalender/2019/2/challenge-cup-en/#!#entriesresults
Santasport Cup 2019 Interclub, IC-kilpailu, mukana Aikuiset, Rovaniemi 22.2.-24.2.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 22.2.2019 15:00
Päättyy 24.2.2019 16:00
Järjestäjä Rovaniemen Taitoluistelijat
Paikka Rovaniemi, Lappi-arena Hiihtomajantie 6, 96400 Rovaniemi, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.rovaniementaitoluistelijat.fi/kilpailutoiminta/kausi-2018-19/santasport-cup-2019-interclub/
Uudenmaan alueen ISU-sarjojen aluemestaruuskilpailut , Mäntsälä 23.2.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 23.2.2019 09:00
Päättyy 23.2.2019 20:00
Järjestäjä Mäntsälän Jäätaiturit
Paikka Mäntsälä, Mäntsälän jäähalli Tokmanni-areena Heikinkuja 4, 04600 Mäntsälä, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut https://mjt.sporttisaitti.com/kilpailut/mjt-n-jarjestamat-kilpailut/
Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Helsinki 24.2.2019 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 24.2.2019 13:30
Päättyy 24.2.2019 19:00
Järjestäjä Helsingin Luistelijat
Paikka Helsingin jäähalli / Jäähalli Nordenskiöldinkatu 11, 00250 Helsinki, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://hl.fi/kilpailut/muodostelmaluistelukilpailut/2018-2019/muodostelmaluistelun-kutsukilpailu-2019-02-24
Facebook https://www.facebook.com/events/305006190152866/
Instagram https://www.instagram.com/?hl=fi
Cup of Tyrol 2019, Itävalta, 25.2.-3.3.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Pariluistelu
Alkaa 25.2.2019 01:00
Päättyy 3.3.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Innsbruck Austria
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.skateaustria.at/events/4th-cup-of-tyrol.html
Livestream https://www.skateaustria.at/events/4th-cup-of-tyrol.html
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Seniorinaiset: Hanna Kiviniemi TapTL
Seniorimiehet: Valtter Virtanen JyTLS
Juniorinaiset: Enja Ruokonen TapTL, Essi Korpi TapTL
Noviisitytöt: Olivia Lisko TapTL, Silja Sivu TapTL, Miimi Heinonen TapTL, Eeva Kaipainen TapTL

Suomesta tuomarina Anu Sormunen

Tulokset http://skateaustria.vs91-250-98-130.cloud-he.de/img/competition/4.2018_19/170/index.htm
SM-noviisien aluemestaruuskilpailu, Vantaa 1.3.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 1.3.2019 14:30
Päättyy 1.3.2019 18:00
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Tikkurilan harjoitusjäähalli 1 Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Alue Helsingin alue
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut/sm-nov-aluemestaruuskilpailu/
29th Winter Universiade 2019, Venäjä, 2.3.-12.3.2019 | Kansainväliset kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 2.3.2019 01:00
Päättyy 12.3.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Krasnoyarsk
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/synchronized-skating/synchronized-skating-events/synchronized-skating-calendar/eventdetail/10699/-/29th-winter-universiade-2019?templateParam=11
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Jäätanssi:

Juulia Turkkila 1994, Helsingin Luistelijat, Aalto-yo, URHEA

Matthias Versluis 1994, Helsingin Luistelijat, Arcada amk, URHEA

Valmentaja: Maurizio Margoglio

Miehet, yksinluistelu:

Roman Galay 1998, Etelä-Vantaan Taitoluistelijat, Lesgaft National State University of Physical Education, –

Valmentaja: Sirkka Kaipio

Muodostelmaluistelu:

Marigold Ice Unity (kaikkien seura: Helsingin Luistelijat ja urheiluakatemia: URHEA)

Petra Ahonen 1998, Itä-Suomen avoin yo

Sofie Ahti 1995, Aalto-yo

Nina Arisalo 1994, Helsingin yo

Charlotta Demasör 1997, Itä-Suomen avoin yo

Ina Ekholm 1996, Vaasan yo

Eira Hiltunen 1997, Aalto-yo

Henna Kaijomaa 1997, Itä-Suomen avoin yo

Anni Kaiku 1995, Itä-Suomen avoin yo

Lotta Kerokoski 1998, Jyväskylän avoin yo

Amanda Laaksola 1996, Itä-Suomen avoin yo

Inka Nyblom 1998, Itä-Suomen avoin yo

Miitta Paajanen 1994, Helsingin yo

Tiina Poranen 1996, Helsingin yo

Roosa Rokkanen 1996, Oulun yo

Julia Saarinen 1998, Haaga-Helia amk

Camilla Sundgren 1996, Helsingin yo

Tessa Tamminen 1998, Itä-Suomen avoin yo

Lotta Uusitalo 1998, Itä-Suomen avoin yo

Sara Vierelä 1999, Helsingin avoin yo

Marianne Westerholm 1998, Hanken

Valmentaja: Anu Oksanen

Joukkueenjohtaja: Jari Oksanen

 

Team Unique (kaikkien seura: Helsingfors Skridskoklubb)

Ainokaisa Akkanen 1996, Laurea amk, –

Emmilotta Backman 1999, Lapin avoin yo, URHEA

Sandra Backman 2001, Lapin avoin yo, URHEA

Corinne Björklund 1998, Arcada amk, URHEA

Maria Kankuri 2000, Itä-Suomen avoin yo, –

Katariina Kiviranta 1996, Metropolia amk, URHEA

Marianne Laine 1996, Lapin avoin yo, –

Jenni Lehtonen 1997, Helsingin yo, URHEA

Tuuli Mäkinen 1994, Aalto-yo, URHEA

Vilma Nokelainen 1999, Lapin avoin yo, –

Lotta Nyman 1998, Lapin avoin yo, URHEA

Aura Porkka 2001, Lapin avoin yo, URHEA

Jenni Puhakka 1998, Lapin avoin yo, URHEA

Iines Saalasti 1994, Lapin avoin yo, –

Kaisa-Maria Salminen 1996, Helsingin yo, URHEA

Nenna Salminen 1999, Lapin avoin yo, URHEA

Noora Salo 1998, Lapin avoin yo, URHEA

Anniina Sibakov 1999, Itä-Suomen avoin yo, –

Inka Sirkiä 1997, Lapin avoin yo, URHEA

Eveline Tainio 1998, Lapin avoin yo, –

Valmentaja: Mirjami Penttinen

Joukkueenjohtaja: Ville Penttinen

Huolto: Lilli Helpi, Oona Aarnio, Ulla Heliö

 

Taitoluistelun lajijohtaja: Satu Niittynen

 

Näytä lisää tapahtumia...