Tapahtumakalenteri

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating - Baltic Cup, Gdańsk 18.9.-21.9.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 18.9.2019 11:14
Päättyy 21.9.2019 20:00
Järjestäjä ISU
Paikka Gdansk Gdańsk, Puola
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/events/eventdetail/12120/-/isu-junior-grand-prix-of-figure-skating-baltic-cup?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/ISUJuniorGrandPrix
Lisätietoa

Naiset: Sofia Sula

Miehet: Makar Suntsev

Jäätanssi: Daniela Ivanitskiy – Samu Kyyhkynen

Tuomarit: Pernilla Böhling, Virpi Kunnas-Helminen

Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111904.htm
27th Nepela Memorial, Challenger Series, Bratislava 19.9.-21.9.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 19.9.2019 11:00
Päättyy 21.9.2019 20:00
Järjestäjä ISU
Paikka Bratislava, Slovakia Bratislava, Slovakia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/events/eventdetail/12195/-/27th-nepela-memorial?templateParam=11
Lisätietoa

senior ice dance: Yuka Orihara – Juho Pirinen HL

Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111905.htm
IC OuluSkate, Oulu 21.9.-22.9.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 21.9.2019 08:30
Päättyy 22.9.2019 20:00
Järjestäjä Oulun Luistelukerho
Paikka Oulu, Oulun jäähalli, Energia-areena Teuvo Pakkalan katu 11, 90100 Oulu, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.oulunluistelukerho.fi/sivu/fi/kilpaileminen/yl_kilpailut/
Facebook https://www.facebook.com/OulunLuistelukerhoRy/
Instagram https://www.instagram.com/oulunluistelukerho/
Yksinluistelun lajituomarikoulutus, osa 1, Helsinki 21.9.-22.9.2019 | Koulutukset | Yksinluistelu
Alkaa 21.9.2019 09:30
Päättyy 22.9.2019 17:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Sokos Hotel Pasila Maistraatinportti 3, 00240 Helsinki, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.stll.fi/liitto/koulutukset/arvioijakoulutus/yksinluistelun-lajituomarikoulutus/
Lisätietoa

Osallistujat on kutsuttu koulutukseen.

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating - Croatia Cup, Zagreb 25.9.-28.9.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 25.9.2019 11:18
Päättyy 28.9.2019 19:00
Järjestäjä ISU
Paikka Zagreb, Kroatia Zagreb, Kroatia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/events/eventdetail/12121/-/isu-junior-grand-prix-of-figure-skating-croatia-cup?templateParam=11
Livestream https://www.youtube.com/ISUJuniorGrandPrix
Tulokset http://www.isuresults.com/events/fsevent03111908.htm
HTL CUP , Hämeenlinna 27.9.-29.9.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.9.2019 13:00
Päättyy 29.9.2019 19:00
Järjestäjä Hämeenlinnan Taitoluistelijat
Paikka Hämeenlinna, Ritariareena Poltinahontie 11, 13130 Hämeenlinna, Suomi
Alue Hämeen alue
Tapahtuman sivut http://www.hmltaitoluistelijat.fi/kilpaileminen/
Lisätietoa

Ritariareena on muuttanut nimensä Pohjantähti areenaksi

Tulokset http://www.hmltaitoluistelijat.fi/kilpaileminen/
Tikkurila Trophy, Vantaa 27.9.-29.9.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.9.2019 14:00
Päättyy 29.9.2019 12:00
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Trio Areena Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/tikkurila-trophy-2019/
YL Jackson Haines Memorial Cup 2019 kutsukilpailut, Kokkola 27.9.-29.9.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 27.9.2019 17:00
Päättyy 29.9.2019 19:00
Järjestäjä Kokkolan Taitoluistelijat
Paikka Kokkola, Kokkolan jäähalli Kaarlelankatu 57, 67100 Kokkola, Suomi
Alue Pohjoisen alue
Tapahtuman sivut https://kokkolantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpailut/jackson-haines-memorial-cup-2019/
Kutsukilpailu Tähti- ja ISU-sarjoille, Karhula 28.9.-29.9.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 28.9.2019 09:22
Päättyy 29.9.2019 20:00
Järjestäjä Kotkan Taitoluistelu
Paikka Kotka, Kotkan jäähalli Ilona Areena Tapiontie 4, 48600 Kotka, Suomi
Alue Kaakkoinen alue
Tapahtuman sivut https://www.kotkantaitoluistelu.fi/kilpailut-ja-testit/kota-jarjestajana/kutsukilpailu-28-9-29-9-2019/
YL SM-sen, jun JT SM-sen, jun, nov 1.valintakilpailu, Vantaa 28.9.-29.9.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 28.9.2019 11:30
Päättyy 29.9.2019 21:00
Järjestäjä Tikkurilan Taitoluisteluklubi
Paikka Vantaa, Trio Areena Läntinen Valkoisenlähteentie 54, Vantaa, Suomi
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/kilpailut/ttk-n-jarjestamat-kilpailut-2019-20/tikkurila-trophy-2019/

Näytä lisää tapahtumia...