YL / JT / PL ISU kilpailupaikat kevät 2022

Päivitetty 20.1.2022

SENIORIT

ISU kisat – kevät 2022paikkaajankohtasenior Womensenior Mensenior IDsenior PL
ISU European Figure Skating ChampionshipsTallinn /EST10-16.1.Jenni SaarinenValtter VirtanenJuulia Turkkila – Matthias Versluis Milania Väänänen – Mikhail Akulov 
Oona Ounasvuori
Bavarian Open 2022Oberstdorf /GER18-23.1.Linnea CederValtter VirtanenYuka Orihara – Juho Pirinen
Olivia LiskoArina Klinovitskaya – Jussiville Partanen
The Nordics 2022Copenhagen /DEN26-30.1.Linnea CederValtter Virtanen
Oona OunasvuoriMakar Suntsev
Olivia LiskoLauri Lankila
Sofia TrophySofia /BUL1-6.2.Fanny LindforsMakar Suntsev
Reykjavik International GamesReykjavik /ISL4-6.2. Jenni SaarinenLauri Lankila
Petra Palmio
Olympic Winter Games 2022Beijing /CHN4 -20.2. Ilmoitetaan myöhemmin
LuMi Dance TrophyOdessa /UKR9-12.3.
Jégvirág CupMiskolc /HUN11-13.2.Olivia Lisko
Linnea Ceder
Challenge CupDen Haag /NED24-27.2.Oona OunasvuoriValtter VirtanenYuka Orihara – Juho PirinenMilania Väänänen – Mikhail Akulov 
Jenni SaarinenMakar SuntsevArina Klinovitskaya – Jussiville Partanen
Laura Karhunen
Linnea Ceder (varalla)
Tallink Hotels Cup 2022Tallinn /EST4-6.3. Oona Ounasvuori
Triglav Trophy & Narcisa CupJesenice /SLO13-17.3.Linnea Ceder (ehd.)
Coupe du Printemps 2022Kockelscheuer /LUX18-20.3. Oona Ounasvuori
Linnea Ceder
ISU World Figure Skating ChampionshipsMontpellier /FRA21-27.3. Ilmoitetaan myöhemmin
Egna Spring Trophy 2022Egna /ITA7-10.4.Emma Karjalainen
Kurbada Cup 2021Riga /LAT8-10.4. Ksenija Agafonova

JUNIORIT JA NOVIISIT

ISU kisat – kevät 2022paikkaajankohtajunior Womenjunior Menjunior IDad.nov. Girlsad.nov Boysad.nov. ID
Icelab International CupBergamo /ITA14-16.1. Pihla Bergman
Anna Bergström
Bavarian Open 2022Oberstdorf /GER18-23.1.Kiia KurkinenMatias LindforsDaniela Ivanitskiy & David GoldshteynPetra LahtiEnna Kesti – Oskari Liedenpohja
Sirkku KoskenvaaraHilda Taylor & Urho Reina Lotta Artimo
Mai HelskeAmanda Eskelin
Janna Jyrkinen
Iida Karhunen
The Nordics 2022Copenhagen /DEN26-30.1.Janna JyrkinenMatias LindforsLotta ArtimoMatias Heinonen
Iida Karhunen Arttu JuusolaKiia KurkinenAnton Erkama
Petra LahtiJari KrestiyannikovWilma LevolaBenjamin Eriksson
Rosa ReponenAmanda EskelinRomulus Peltonen
Pihla BergmanUlla Nieminen
Dragon Trophy & Tivoli CupLjubljana /SLO3-6.2. Henna Mattila
Peppi Vallenius
Miimi Heinonen
Egna Dance Trophy 2022Egna /ITA4-6.2. Daniela Ivanitskiy & David Goldshteyn
Reykjavik International GamesReykjavik /ISL4-6.2. Nella Pelkonen 
Lotta Koskinen 
Saana Ukkola 
LuMi Dance TrophyOdessa /UKR9-12.2.
Jégvirág CupMiskolc /HUN11-13.2.Janna JyrkinenMatias Lindfors Emmi Ahlsted
Iida Karhunen
Challenge CupDen Haag /NED24-27.2. Wilma LevolaArttu Juusola 
Edusport TrophyBucharest /ROU3.-6.2.Nella Pelkonen
Tallink Hotels Cup 2022Tallinn /EST4-6.3. Rosa Reponen Matias Lindfors 
Pihla Bergman Jari Krestyannikov  
Petra Lahti
Minja Peltonen
ISU World Junior Figure Skating ChampionshipsSofia /BUL7-13.3.Ilmoitetaan myöhemmin
Triglav Trophy & Narcisa CupJesenice /SLO13-17.3.Pihla Bergman Lotte Eronen
Anna Bergström Lotta Artimo (ehd.)
Kiia KurkinenEmmi Ahlsted (ehd.)
Amanda Eskelin (ehd.)
Coupe du Printemps 2022Kockelscheuer /LUX18-20.3. Rosa Reponen Jari Krestyannikov Venla Hautalahti
Tilda LiukkonenMatias Heinonen  Helmi Mannila
Unna Kuusinen
EYOF 2022Vuokatti / FIN20-25.3.Ilmoitetaan myöhemmin
Kurbada Cup 2021Riga /LAT8-10.4. Iida MäkiKarina Innos
Aino Silchenko