Tapahtumakalenteri

ISU Adult Competition, Saksa, 20.5.-26.5.2019 | Kansainväliset kilpailut |
Alkaa 20.5.2019 01:00
Päättyy 26.5.2019 23:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Oberstdorf, Germany
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.isu.org/figure-skating/figure-skating-events/figure-skating-calendar/eventdetail/11841/-/isu-adult-competition?templateParam=11
Helsinki Trophy, Helsinki 6.9.-8.9.2019 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 6.9.2019 15:00
Päättyy 8.9.2019 20:00
Järjestäjä Helsingin Luistelijat
Paikka Kaarelan jäähalli Kaarelan raitti, Helsinki, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://hl.fi
SM-Noviisien ja Debytanttien L2 lohkokilpailu, Savonlinna 19.10.-20.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 19.10.2019 09:00
Päättyy 20.10.2019 18:00
Järjestäjä Savonlinnan Taitoluistelijat
Paikka Savonlinna, Talvisalon jäähalli Savontie 3, 57100 Savonlinna, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/
Lisätietoa

Savonlinnan Taitoluistelijat järjestää SM-Noviisien ja Debytanttien lohkokilpailun Talvisalossa.

YL SM-noviisien ja debytanttien L4 lohkokilpailut, Pori 26.10.-27.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 26.10.2019 08:00
Päättyy 27.10.2019 19:00
Järjestäjä Porin Taitoluistelu
Paikka Pori, Isomäen jäähalli Metsämiehenkatu 21, 28500 Pori, Suomi
Alue Lounais-Suomi
Tapahtuman sivut http://www.porita.net/
YL SM-Noviisien ja Debytanttien L3 Lohkokilpailu, Tikkurila, Vantaa, 26.10.-27.10.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 26.10.2019 08:00
Päättyy 27.10.2019 21:00
Järjestäjä Helsingfors Skridskoklubb
Paikka
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://tikkurilantaitoluisteluklubi.sporttisaitti.com/
Lisätietoa

Järjestäjät:  Tikkurilan Taitoluisteluklubi (TTK) ja Helsingfors Skridskoklubb (HSK)

 

Muodostelmaluistelun 1.SM-valintakilpailu, 2.11.-3.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 2.11.2019 07:00
Päättyy 3.11.2019 20:00
Järjestäjä Helsingin Luistelijat
Paikka
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://hl.fi
YL junioreiden ja senioreiden L3 lohkokilpailu ja L3 noviisien kutsukilpailu, Vaasa, Vaasa 16.11.-17.11.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 16.11.2019 09:00
Päättyy 17.11.2019 18:00
Järjestäjä Vaasan Luistinkerho
Paikka Vaasa, Vaasa Areena, harjoitushalli 3 Rinnakkaistie 1, 65350 Vaasa, Suomi
Alue Pohjoisen alue
Tapahtuman sivut https://www.vaasanluistinkerho.fi/kilpailut/
YL SM-noviisien ja debytanttien L2 lohkokilpailut, 30.11.-1.12.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 30.11.2019 08:00
Päättyy 1.12.2019 20:00
Järjestäjä Kuopion Luisteluseura
Paikka
Alue Itäinen alue
Tapahtuman sivut https://www.kuls.fi/
YL SM-noviisien ja debytanttien L3 lohkokilpailut, 7.12.-8.12.2019 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 7.12.2019 08:00
Päättyy 8.12.2019 21:00
Järjestäjä Espoon Jäätaiturit
Paikka
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://espoonjaataiturit.sporttisaitti.com/kilpailut/
ML SM-sarjojen 2.vk SM-seniorit, -juniorit ja -noviisit, Lahti 7.12.-8.12.2019 | Kotimaan kilpailut | Muodostelmaluistelu
Alkaa 7.12.2019 08:00
Päättyy 8.12.2019 21:00
Järjestäjä Lahden Taitoluistelijat
Paikka Lahti, Isku-Areena, Lahden jäähalli Oy Svinhufvudinkatu 29, 15110 Lahti, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.lahdentaitoluistelijat.fi

Näytä lisää tapahtumia...