Tapahtumakalenteri

YL SM-noviisien ja debytanttien L2 lohkokilpailut: ISU-sarjojen kutsukilpailu 30.11.-1.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 30.11.2019 - 1.12.2019
Järjestäjä Kuopion Luisteluseura
Linkit Tapahtumasivu
YL 2. LK (L1) debytantit SM-noviisit, Helsinki 30.11.-1.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 30.11.2019 - 1.12.2019
Järjestäjä Helsingin Taitoluisteluklubi
Paikka Helsinki, Oulunkylän jää-/Harj.jäähalli
Käskynhaltijantie 11, 00640 Helsinki, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Lisätiedot

Kilpailupaikkana Oulunkylän jäähalli Helsingissä

Tähtisarjojen alue- ja kutsukilpailu, Lohja 30.11.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 30.11.2019 - 30.11.2019
Järjestäjä Lohjan Taitoluistelijat
Paikka Lohja, Lohjan jäähalli
Runokatu 1, 08100 Lohja, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Santa Claus Cup, Budapest, Hungary 3.12.-10.12.2019 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Ajankohta 3.12.2019 - 10.12.2019
Järjestäjä ISU
Paikka Budapest, Hungary
Linkit Tapahtumasivu | Livestream | Tulokset
Lisätiedot

senior ladies: Jade Rautiainen TTK
senior ice dance: Yuka Orihara – Juho Pirinen HL, Arina Klinovitskaya – Jussiville Partanen HL
junior ladies: Vilma Leppänen TTK

 

HUOM! Live stream löytyy kuvakkeena tapahtuman sivulta ja toimii ainoastaa Facebook-sovelluksen kautta

ISU Challenger Series - Golden Spin of Zagreb, Zagreb 4.12.-7.12.2019 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Ajankohta 4.12.2019 - 7.12.2019
Järjestäjä ISU
Paikka “Dom sportova” ice rink
10000, Zagreb, Kroatia
Linkit Tapahtumasivu | Tulokset
Lisätiedot

senior men: Valtter Virtanen KeLs

ISU Grand Prix of Figure Skating Final (Senior & Junior), Torino 5.12.-8.12.2019 | Kilpailu | STLL-alainen kilpailu | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Ajankohta 5.12.2019 - 8.12.2019
Järjestäjä ISU
Paikka Torino, Italia
Torino, Torinon maakunta, Italia
Linkit Tapahtumasivu | Tulokset
Tintticup ja Alue Cup isot (aluedebytantit, -noviisit ja -juniorit), Raisio 6.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 6.12.2019 - 6.12.2019
Järjestäjä Skating Team Raisio
Paikka Kerttulan Jäähalli 2,
Kisakatu 3, Raisio, Finland
Linkit Tapahtumasivu | Tulokset
ML Lakea Ice Kutsukilpailut, Seinäjoki 7.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Muodostelmaluistelu
Ajankohta 7.12.2019 - 7.12.2019
Järjestäjä Seinäjoen Taitoluistelijat
Paikka Seinäjoki, Energia-Areena
Alaseinäjoenkatu 9, Seinäjoki, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
Kutsukilpailu Tähti-sarjoille Haminassa, Poitsila 7.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 7.12.2019 - 7.12.2019
Järjestäjä Haminan Taitoluistelijat
Paikka Hamina, Jäähalli
Kiekkokuja, 49410 Hamina, Suomi
Linkit Tapahtumasivu
YL SM-noviisien ja debytanttien L4 II lohkokilpailu, Rauma 7.12.-8.12.2019 | Kilpailu | Interclub kilpailu | Yksinluistelu
Ajankohta 7.12.2019 - 8.12.2019
Järjestäjä Rauman Taitoluistelijat
Paikka Rauma, Äiänsuon jäähalli,Kivikylän areena
Nortamonkatu 23, 26100 Rauma, Suomi
Linkit Tapahtumasivu