Tapahtumakalenteri

ISU Junior Grand Prix of Figure Skating, Croatia, 27.9.-30.9.2017 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 27.9.2017 00:00
Päättyy 30.9.2017 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Zagreb, Croatia
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2017/09/isu-jnr-gp-zagreb-cro
Lisätietoa

Suomen joukkue:
Sofia Sula, juniorinaiset

Tuomari: Marjo Kankaanranta

Nebelhorn Trophy 2017, 27.9.-30.9.2017 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 27.9.2017 00:00
Päättyy 30.9.2017 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Oberstdorf, Germany
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.eissportzentrum-oberstdorf.de/events/kopie-von-nebelhorn-trophy-2017.html
Lisätietoa

Olympiakarsinta

Suomen joukkue:
Naiset: Viveca Lindfors
Miehet: Valtter Virtanen
Jäätanssi: Cecilia Törn – Jussiville Partanen

Suomen tuomareina kilpailussa: Tarja Ristanen (yksin- ja pariluistelu) ja Leo Lenkola (jäätanssi).

Ilmoittautuneet, tulokset ja aikataulut:
Nebelhorn Trophy 2017 ISU:n sivuilla

NTL perus- ja elementtitestit, Klaukkala 27.9.2017 | Testit | Yksinluistelu
Alkaa 27.9.2017 09:00
Päättyy 27.9.2017 12:00
Järjestäjä Nurmijärven Taitoluistelijat
Paikka Nurmijärvi, Klaukkalan jäähalli Lepsämäntie 12, 01800 Nurmijärvi, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut http://ntl.sporttisaitti.com/
Helsinki Trophy 2017, Interclub-kilpailu, Helsinki 29.9.-1.10.2017 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi
Alkaa 29.9.2017 08:00
Päättyy 1.10.2017 18:00
Järjestäjä Helsingin Luistelijat
Paikka Helsinki, Pirkolan liik.puiston/Jäähalli 1 Pirkkolantie 23, 00630 Helsinki, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://helsinkitrophy.fi/
Instagram https://www.instagram.com/helsinginluistelijat/?hl=fi
ISU-sarjojen kutsukilpailu, Järvenpää 30.9.-1.10.2017 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 30.9.2017 08:00
Päättyy 1.10.2017 21:00
Järjestäjä Järvenpään Taitoluistelijat
Paikka Järvenpää, Jäähalli Seutulantie 14, 04410 Järvenpää, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://jtl.sporttisaitti.com/kilpailut
Lisätietoa

Kutsu tulossa…

ISU sarjojen kutsukilpailu PERUUTETTU, Tuusula 30.9.-1.10.2017 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu
Alkaa 30.9.2017 09:00
Päättyy 1.10.2017 18:00
Järjestäjä Tuusulan Luistelijat
Paikka Tuusula, Hyrylän jäähalli Kilpailukuja 7, 04300 Tuusula, Suomi
Alue Uudenmaan alue
Tapahtuman sivut https://www.tlry.net/kilpailut/
ISU Junior Grand Prix of Figure Skating, Poland, 4.10.-7.10.2017 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 4.10.2017 00:00
Päättyy 7.10.2017 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Gdansk, Poland
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut http://www.isu.org/en/single-and-pair-skating-and-ice-dance/calendar-of-events/2017/10/isu-jnr-gp-gdansk-pol
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Juniorinaiset: Vera Stolt
Tuomari: Anu Sormunen

Valmentajien täydennyskoulutus, Espoo 5.10.2017 | Koulutukset | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu
Alkaa 5.10.2017 09:00
Päättyy 5.10.2017 16:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Espoo, Merto Areena Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.stll.fi/liitto/koulutukset/ohjaaja-ja-valmentajakoulutus/taydennyskoulutus/valmentajien-taydennyskoulutusta-finlandia-trophy-espoo-2017-yhteydessa/
Ilmoittautuminen https://www.lyyti.fi/reg/Taydennyskoulutus_5102017_7173
Finlandia Trophy, Espoo 6.10.-8.10.2017 | Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu, Muodostelmaluistelu
Alkaa 6.10.2017 00:00
Päättyy 8.10.2017 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Espoo, Finland Urheilupuistontie 3, Espoo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.finlandiatrophy.com/en/
Lisätietoa

Suomen joukkue:

Naiset: Viveca Lindfors, Emmi Peltonen
Miehet: Bela Papp, Valtter Virtanen
Jäätanssi: Cecilia Törn – Jussiville Partanen, Juulia Turkkila – Matthias Versluis

Yksin- ja pariluistelun sekä jäätanssin osallistujalistat ISU:n sivuilla

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Suomen joukkueet:

Lumineers
Marigold IceUnity
Rockettes
Team Unique

Muut joukkueet: Paradise (RUS), Team Boomerang (SWE)

Varmista paikkasi syksyn jännittävimmässä kisakatsomossa, osta liput Finlandia Trophyyn!

Fanipäivä Finlandia Trophyssa, Espoo 7.10.2017 | Muut tapahtumat | Yksinluistelu, Jäätanssi, Pariluistelu, Muodostelmaluistelu
Alkaa 7.10.2017 00:00
Päättyy 7.10.2017 00:00
Järjestäjä Suomen Taitoluisteluliitto ry
Paikka Espoo, Merto Areena Urheilupuistontie 3, 02120 Espoo, Suomi
Alue Valtakunnallinen
Tapahtuman sivut https://www.finlandiatrophy.com/fi/liput/fanipaiva/
Ilmoittautuminen https://www.lyyti.in/Fanimatka_Finlandia_Trophyyn_6662

Näytä lisää tapahtumia...