päivitetty 19.3.2024
seniorit naiset
1. | Nella Pelkonen | MJ | 179.73 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
2. | Olivia Lisko | MJ | 172.27 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 |
3. | Emmi Peltonen | MJ | 171.49 | Trophy Metropole Nice, FRA 18.-22.10.2023 |
4. | Oona Ounasvuori | MJ | 170.07 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
5. | Janna Jyrkinen | MJ | 159.85 | CS Finlandia Trophy Espoo 6.-8.10.2023 |
6. | Linnea Ceder | MJ | 155.91 | Tallinn Trophy, EST 21.-24.11.2023 |
7. | Selma Välitalo | 155.22 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 | |
8. | Minja Peltonen | MJ | 153.72 | Tallink Hotels Cup, EST 15.-18.2.2024 |
9. | Pihla Bergman | haast. | 152.22 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 |
10. | Fanny Lindfors | 137.86 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
seniorit miehet
1. | Valtter Virtanen | MJ | 208.98 | Tallink Hotels Cup, EST 15.-18.2.2024 |
2. | Makar Suntsev | MJ | 205.31 | Tallink Hotels Cup, EST 15.-18.2.2024 |
3. | Arttu Juusola | MJ | 178.15 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
4. | Matias Lindfors | MJ | 170.35 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
5. | Jari Krestyannikov | 170.14 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | |
6. | Jan Ollikainen | 166.45 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 |
seniorit jäätanssi
1. | Juulia Turkkila – Matthias Versluis | MJ | 205.41 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
2. | Yuka Orihara – Juho Pirinen | MJ | 189.01 | Mezzaluna Cup, ITA 20.-22.10.2023 |
seniorit pariluistelu
1. | Milania Väänänen – Filippo Clerici | MJ | 172.31 | CS Golden Spin, CRO 6.-9.12.2023 |
juniorit naiset
1. | Iida Karhunen | MJ | 186.32 | JMM 2024, TPE 26.2.-3.3.2024 | |
2. | Nella Pelkonen | MJ | 174.73 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | (senioritulos -5) |
3. | Olivia Lisko | MJ | 167.27 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 | (senioritulos -5) |
4. | Janna Jyrkinen | MJ | 154.85 | CS Finlandia Trophy Espoo 6.-8.10.2023 | (senioritulos -5) |
5. | Petra lahti | MJ | 151.14 | JGP Osaka, 13.-16.9.2023 | |
6. | Minja Peltonen | MJ | 148.72 | Tallink Hotels Cup, EST 15.-18.2.2024 | (senioritulos -5) |
7. | Pihla Bergman | haast. | 147.22 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 | (senioritulos -5) |
8. | Lotta Artimo | MJ | 146.20 | PM 2024, SWE 1.-4.2.2024 | |
9. | Darja Trubitson | MJ | 145.82 | Sonia Henie Trophy, NOR 8.-10.3.2024 | |
10. | Karina Innos | NMJ | 139.03 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | |
11. | Anna Bergström | haast. | 136.07 | Santa Claus Cup, HUN 29.11.-4.12.2023 | |
12. | Meea Männikkö | NMJ | 134.26 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | |
13. | Emmi Ahlsted | NMJ | 133.59 | Sonia Henie Trophy, NOR 8.-10.3.2024 | |
14. | Heidi Moisio | 132.41 | Bavarian Open, GER 30.1.-4.2.2024 | ||
15. | Henna Mattila | 128.21 | Diamond Spin, POL 19.-22.10.2023 | ||
16. | Jenni Hirvonen | 126.65 | Reykjavik International Games, ISL 25.-28.1.2024 |
juniorit miehet
1. | Matias Lindfors | MJ | 181.05 | PM 2024, SWE 1.-4.2.2024 | |
2. | Arttu Juusola | MJ | 173.15 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | (senioritulos -5) |
3. | Jari Krestyannikov | 165.14 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | (senioritulos -5) | |
4. | Matias Heinonen | MJ | 152.62 | Tirnava Ice Cup, SVK 27.-29.10.2023 | |
5. | Anton Erkama | 123.62 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | ||
6. | Benjamin Eriksson | NMJ | 122.00 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 |
juniorit jäätanssi
1. | Hilda Taylor – Nolen Hickey | NMJ | 138.28 | Santa Claus Cup, HUN 29.11.-4.12.2023 |
2. | Enna Kesti – Oskari Liedenpohja | NMJ | 114.78 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
3. | Cilla Laine – Urho Reina | 100.52 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 |
noviisit tytöt
1. | Venla Sinisalo | NMJ | 140.45 | Sonia Henie Trophy, NOR 8.-10.3.2024 | (bonus 5) |
2. | Lotta Artimo | MJ | 136.20 | PM 2024, SWE 1.-4.2.2024 | (junioritulos -10) |
3. | Darja Trubitson | MJ | 135.82 | Sonia Henie Trophy, NOR 8.-10.3.2024 | (junioritulos -10) |
4. | Karina Innos | NMJ | 129.03 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | (junioritulos -10) |
5. | Meea Männikkö | NMJ | 124.26 | SM 2024, HKI 15.-17.12.2023 | (junioritulos -10) |
6. | Emmi Ahlsted | NMJ | 123.59 | Sonia Henie Trophy, NOR 8.-10.3.2024 | (junioritulos -10) |
7. | Annika Pellonmaa | NMJ | 117.39 | 60+60, Jyväskylä 9.-11.2.2024 | (bonus 8) |
8. | Pinja Peltola | NMJ | 116.69 | Santa Claus Cup, HUN 29.11.-4.12.2023 | (bonus 5) |
9. | Minea Montonen | NMJ | 114.39 | 60+60, Jyväskylä 9.-11.2.2024 | (bonus 8) |
10. | Josefiina Puiro | NMJ | 110.62 | Santa Claus Cup, HUN 29.11.-4.12.2023 | (bonus 4) |
11. | Maisa Uutela | NMJ | 110.24 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 | (junioritulos -10) |
12. | Natalie Tieva | NMJ | 109.30 | SM-nov. SM-kilpailut, Espoo 16.-17.3.2024 | (bonus 8) |
13. | Venla Hautalahti | 106.53 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 | (junioritulos -10) | |
14. | Saaga Volkova | 104.20 | SM-nov. SM-kilpailut, Espoo 16.-17.3.2024 | (bonus 6) | |
15. | Jenna Ollanketo | 102.28 | SM-nov. 2. valintakilpailu, Tampere 24.-26.11.2023 | (bonus 6) | |
16. | Nella Andelin | NMJ | 100.87 | 3. kilpailu, Tampere 17.-18.2.2024 | (junioritulos -10) |
noviisit pojat
1. | Benjamin Eriksson | NMJ | 112.00 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 | (junioritulos -10) |
2. | Romulus Peltonen | NMJ | 101.20 | SM-nov. SM-kilpailut, Espoo 16.-17.3.2024 | (bonus 8) |
3. | Kosti Suutari | 86.92 | SM-nov. 1. valintakilpailu, Turku 20.-22.10.2023 | (bonus 2) |
noviisit jäätanssi
1. | Eva Rozhnova – Tudor Andrei | 94.60 | 2. SM valintakilpailu, Järvenpää 11.-12.11.2023 |